Dwukrotnie zatrzęsło Pieninami i Spiszem

Fot. http://www.igf.edu.pl 2013.03.02 11:02 / news / czytano 1914 / opinie 12

1 marca około godziny 22.20 zatrzęsła się ziemia, dzisiaj ponownie sejsmografy zarejestrowały ruchy skorupy ziemskiej. 

Wstrząsy sobotnie miały siłę ponad 3 stopni w skali Richtera, są widoczne na sejsmogramie pochodzącym z urządzenia zamontowanego w Niedzicy (zdjęcie nr 1). Dzisiejsze wstrząsy wtórne zanotowane zostały przez tą samą stację sejsmologiczną około godziny 10.30 (zdjęcie nr 2) i były słabsze od wczorajszych. 

Zgodnie ze Skalą Richtera odczuwalne przez ludzi wstrząsy zaczynąją się w przedziale od 3,5 do 4,2 stopnia. Tego typu wstrząsów występuje rocznie około 30 000 na całym globie i są nieszkodliwe.

Sejsmogramy pochodzą ze strony Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk: http://www.igf.edu.pl/bip/zaklady_naukowe/sejsmologii_i_fizyki_wnetrza_ziemi/sejsmogramy_stacji

Autor: CR
Zdjęcia: http://www.igf.edu.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

aneta2013.03.02 14:03
u nas w krościenku było czuć, ale bardzo krótko
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij