Dzieci i młodzież z gminy Krościenko na obozie w Przysietnicy

Fot. 2019.07.25 17:20 / news / czytano 2126 / opinie 0

Zakończył się 10-dniowy obóz w Przysietnicy na Podkarpaciu, w którym brały udział dzieci i młodzież z Gminy Krościenko n.D. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie Zamku w Łańcucie, wyjazd nad Solinę, wycieczki piesze i wiele innych atrakcji.

Program obozu był niezwykle bogaty i przygotowany z wielką starannością. Uczestnicy obozu poznawali tradycje oraz stroje regionalne podczas zwiedzania Muzeum Regionalnego w Brzozowie. Młodzież uczyła się jeździć konno i doskonaliła swoje umiejętności jeździeckie, została także przeszkolona z zakresu udzielania pierwszej pomocy i reagowania w nagłych przypadkach. 

W programie obozu znalazło się zwiedzanie Zamku w Łańcucie oraz spacer po Rzeszowie, a także zwiedzanie Polańczyka i wypad nad Solinę. Popołudniowy czas wypełniały ćwiczenia, kąpiel w basenie, wspólne biesiadowanie przy ognisku czy konkursy karaoke. Nie lada atrakcją była przejażdżka "Strzałą Południa", ścianka wspinaczkowa i zjazd tyrolką w formie miotły.

Obozowiczów w Przysietnicy odwiedzili Prezes Gminnego Zarządu OSP w Krościenku n.D Piotr Ciężkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Gabryś.
 
Wyjazd zorganizowany został dla dzieci i młodzieży z terenu gminy działających w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, Ogniska Muzycznego i członków zespołu regionalnego Małe Pieniny jako podziękowanie za zaangażowanie i pracę na rzecz gminy. Całkowity koszt wyjazdu 91 osób oraz opiekunów wyniósł 113 tys. złotych. Pomysłodawcą wyjazdu był Zarząd Gminny OSP w Krościenku n.D. Głównymi sponsorami byli: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, która przekazała na ten cel ponad 40 tys. złotych, Gmina Krościenko n.D  - 35 tys. złotych, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego - 10 tys. złotych, Kinga Pienińska - 5 tys. złotych oraz inni przedsiębiorcy i instytucje. Koszulki dla wszystkich uczestników ufundowała firma Rolbud Materiały Budowlane, a ubezpieczenie na czas pobytu zakupiła Maria Wąsowicz radna gminy Krościenko n.D. Kierownikiem obozu był ks. Krzysztof Kutek, a komendantem Piotr Oleś.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij