Dzień Edukacji Narodowej 2015 w Gminie Ochotnica Dolna

Fot. Lucyna Kozub 2015.10.20 17:01 / news / czytano 3633 / opinie 0

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13- tej przywitaniem gości przez Wójta, następnie kilka ciepłych słów do pedagogów skierowali: Pani Paluch, Pan Hodorowicz, Pan Barnaś i Bogusław Waksmundzki. 

14 października br. w Dniu Edukacji Narodowej, na zaproszenie Wójta Gminy Ochotnica Dolna Pana Stanisława Jurkowskiego, zawitała w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej cała kadra oświaty gminnej, nauczyciele czynni i emerytowani, pracownicy administracji i obsługi a także Senator Stanisław Hodorowicz, posłowie na Sejm: Anna Paluch i Andrzej Gut Mostowy, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Barnaś oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki.
 
Każdy z przybyłych polityków z uznaniem wypowiadał się o Gminie Ochotnica Dolna i deklarował pomoc przy realizowaniu kolejnych przedsięwzięć przez władze – trzymamy za słowo!
 
W dowód uznania za wkład pracy i zaangażowanie w działania wykraczające poza codzienny zakres obowiązków, Wójt wręczył przyznane ze swojego Funduszu nagrody:

- za zaangażowanie w pracę i sprawne kierowanie szkołą dla dyrektorów:
Kunegundy Cebula,
Józefy Grzywnowicz,
Barbary Konopka,
Grażyny Noworolnik,
Renaty Rusnarczyk,
Stanisławy Urbaniak,
Haliny Ziemianek
i Marka Żołędzia.
 
- za dodatkowe działania na rzecz uczniów i szkoły dla nauczycieli:
Agaty Chlipała,
Eweliny Łopata,
Jadwigi Czajka,
Michaliny Knapik,
Łukasza Hurkały,
Katarzyny Ziajkiewicz,
Małgorzaty Jagieła,
Małgorzaty Kędzierskiej,
Moniki Gierczyk,
Anny Piszczek,
Teresy Mastalerz,
Teresy Sejud,
Władysławy Brzeźny.
 
- za sumienne wykonywanie pracy i szczególną dbałość o mienie szkoły dla konserwatorów i woźnych:
Andrzeja Kobylarczyka,
Antoniego Rusnarczyka
i Mariana Ziemianka.
 
a także dla pracowników księgowości szkół za zaangażowanie w pracę na rzecz gminnej oświaty, pozyskiwanie dodatkowych środków na działalność edukacyjną, czuwanie nad realizacją i rozliczaniem projektów unijnych:
Lucyny Kozub,
Anny Ziemianek
i Jadwigi Czajka.        
 
Jak podkreślił Wójt Stanisław Jurkowski – w tym roku nagrodzeni zostali ci, których praca została przez niego zauważona, jednak w szkołach jest jeszcze wielu pracowników zasługujących na wyróżnienie - poprosił, aby dyrektorzy korzystali z możliwości składania do niego wniosków o Nagrodę Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla swoich najbardziej zaangażowanych pracowników.
 
Gromkie „Sto lat” dla nauczycieli, emerytów i pracowników obsługi odśpiewał zespół góralski „Nucicki” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej pod kierownictwem Agaty Chlipała a Wójt wraz z życzeniami wręczył wszystkim „oświatowcom” kwiaty.
 
Zaproszeni na spotkanie emerytowani nauczyciele nie ukrywali swojego wzruszenia, dziękowali Wójtowi, że po tylu latach od zakończenia pracy udało im się spotkać swoich dawnych kolegów i koleżanki, wspólnie powspominać i poczuć się znowu częścią tak ważnej społeczności oświatowej – zapewniali, że w następnych latach równie chętnie wezmą udział w podobnych imprezach.

Spotkanie zakończyło się entuzjastycznymi podziękowaniami za przybycie ze strony organizatorów i za zaproszenie i wyróżnienia ze strony gości.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Lucyna Kozub
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij