Dzika Kaczka z Węgier u flisaków

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.18 09:40 / news / czytano 1860 / opinie 0

Co wspólnego ma węgierska dzika kaczka z flisakami? Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich działające na Dunajcu podpisało umowę o współpracy ze stowarzyszeniem flisackim działającym na Dunaju - "Dziką Kaczką" z Węgier.

Stowarzyszenie z Węgier podpisało umowę o współpracy z flisakami pienińskimi, która polegać będzie m.in. na wymianie młodzieży między regionami, wioślarzy, stowarzyszenia wymienią się także swoimi doświadczeniami a współpraca dotyczyć na też branży turystycznej.

Goście z Węgier spotkali się także  z samorządowcami z gminy Czorsztyn. O ewentualnej współpracy i planach na przyszłość mówili w zeszłym tygodniu podczas sesji rady gminy Czorsztyn.

- Nasze stowarzyszenie w przyszłym roku świętować będzie 25-lecie działalności, Wasze działa już od 183 lat, ale umiłowanie wody i spraw z nią związanych równie gorąco grzeje nasze serca. Zrodził się pomysł, aby nawiązać współpracę między regionem Dunajca i Dunaju - mówił węgierski przedstawiciel.

Tadeusz Wach wójt Czorsztyna liczy na to, że w przyszłości współpraca mogłaby układać się nie tylko na płaszczyźnie sportowej ale i samorządowej.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij