Duże zniszczenia wyrządził Potok Biały

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.16 17:08 / news / czytano 6092 / opinie 0

Przy ul. Średniak w Szczawnicy gdzie Potok Biały łączy się jednym z dopływów wczorajszy żywioł dokonał jednych z większych zniszczeń w regionie.

W miejscu gdzie mają niedługo powstać wyciągi narciarskie, lewy dopływ Potoku Białego zmienił koryto, po tym jak doszło do zatkania się przepustu pod mostkiem obok stróżówki. W miejscu gdzie była droga w chwili obecnej płynie woda, leżą dziesiątki ton rumoszu i wszystko co udało się rwącym wyrwać z brzegów. Około stu metrów wyżej zagrożona była leśniczówka, do której początkowo oddalony o 20 metrów nurt zbliżył się na bardzo niebezpieczną odległość. W tej chwili miejsce jest nieprzejezdne dla samochodów osobowych. Można jedynie przejechać ciężkimi samochodami terenowymi.
 
Ten sam potok niżej mógł wyrządzić wiele więcej szkód, został jedna powstrzymany dzięki tamom z worków z piaskiem oraz nawiezionego żwiru.
 
Największe zniszczenia woda wyrządziła w podobnym czasie co w przypadku ul. Staszowej, czyli w godzinach 22-24 w dniu wczorajszym.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij