Estakada w Szczawnicy

Fot. Arch. PKL 2019.11.17 18:43 / news / czytano 1184 / opinie 0

Zlecona została do realizacji koncepcja wraz z pozwoleniem na budowę estakady w Szczawnicy, która miałaby łączyć dolną stację kolei ze zbiegiem trasy I i II Palenicy.

O planowanej modernizacji dolnej stacji kolei linowej Palenica na ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformował Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy. - W tej sprawie odbyły się już dwa spotkania. Została zlecona koncepcja i projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę tego zadania. Wydaje się, że nie będzie przeszkód formalnych. Ze strony PKL - u cały czas jest akcentowane, że estakada jest kosztowna i bez dodatkowej infrastruktury związanej z rozszerzeniem działalności na Palenicy będzie to mały interes - podkreśla burmistrz.

Koszt inwestycji to około 10 mln złotych.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. PKL
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij