Flisacy w Bochni - siódma pielgrzymka kończąca sezon turystyczny 2015

Fot. Arch. PSFP 2015.11.13 08:08 / news / czytano 2655 / opinie 0

Około 300 osób - flisaków i ich rodzin, wzięło udział w  pielgrzymce do Bochni, która była formą podziękowania za miniony sezon turystyczny.

Pienińska brać flisacka ubrana w stroje góralskie uczestniczyła w mszy św. w kaplicy św. Kingi, której postać związana jest z Pieninami. Kolejna siódma pielgrzymka flisaków i ich rodzin po zakończonym sezonie odbyła się do Bochni.

- Modliliśmy się i dziękowaliśmy za trzeci w historii spływu bardzo dobry sezon flisacki. Po zakończeniu mszy św. mogliśmy zwiedzić kopalnię, przygotowany został w tym celu dla nas specjalny program. Pielgrzymka była okazją do udania się do bocheńskiej bazyliki i zwiedzenia Muzeum Motyli Arthropoda (największa ekspozycja motyli świata w Polsce licząca ponad 5 tysięcy okazów pochodzących z całego świata - przyp. red.) - podkreśla Jan Sienkiewicz prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

Pielgrzymowanie flisaków zrodziło się z inicjatywy ks. Kazimierza Tulika. Najpierw w 2009 roku flisacy odwiedzili Sanktuarium w Łagiewnikach, w kolejnym roku Ludźmierz, później była Częstochowa, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków - Wawel, Bochnia. Na kolejny rok flisacy zamierzają odwiedzić Tuchów.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. PSFP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij