Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Krościenku n/D

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.08.11 23:13 / news / czytano 7158 / opinie 5

Zawody stały się już tradycją w Gminie Krościenko n/D, mają służyć zwiększeniu wiedzy i kondycji strażaków, aby wykorzystywać ją w trakcie akcji ratunkowych i gaśniczych. 

W dzisiejszych zawodach wystartowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej znajdujące się na terenie Gminy Krościenko n/D. OSP Krościenko n/D, OSP Tylka, OSP Kąty, OSP Grywałd i OSP Krośnica. Oprócz drużyn seniorów w zawodach wzięły udział drużyny młodzieżowe, jak i jedna żeńska młodzieżowa drużyna pożarnicza. Całość rywalizacji rozegrano na stadionie piłkarskim SKS Sokolica.

Zawody rozpoczął Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Janusz Piwoni: - Witam w imieniu zarządu i w imieniu własnym uczestników zawodów oraz gości, którzy raczyli tutaj dzisiaj przybyć.  Zawody są istotnym elementem ćwiczeń, przydadzą się w akcjach, w których strażacy biorą udział. Będziemy obserwować rywalizację składającą się z dwóch elementów, części bojowej i części sportowej. Komisja Sędziowska została powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, której przewodzi kpt. Henryk Wielkiewicz przy udziale naszego Komendanta Gminnego Piotra Olesia. Życzę wszystkim szczęśliwego przeprowadzenia zawodów. 

Pierwsza odbyła się część sportowa – sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami. Po kolei; podpięcie węża do rozdzielacza i rozwinięcie go do pierwszej strefy zmian, płotek lekkoatletyczny na wysokości 60 cm, pokonanie rowu z wodą (rów zastąpił duży X na murawie stadionu), bieg zygzakiem pomiędzy trzema tyczkami po równoważni, przeskoczenie ścianki i rozwinięcie linii gaśniczej do mety. Każde następne 50m pokonywał kolejny strażak z danej jednostki OSP. Część bojowa polegała na uruchomieniu pompy, rozwinięciu dwóch linii gaśniczych i strąceniu strumieniem wody pachołków oraz tarczki. W obu konkurencjach o zwycięstwie decydował czas wykonania zadania oraz technika. Za błędy przyznawane były punkty karne. Całość zawodów bardzo sprawnie przeprowadził Piotr Oleś.

- W zawodach wzięło udział osiem drużyn, w tym jedna kobieca. W ćwiczeniu bojowym miejsce pierwsze zajęła OSP Grywałd z wynikiem 43 punkty, miejsce drugie OSP Kąty 44 punkty i trzecie miejsce dla OSP Krościenko n/D 51 punktów. W sztafecie pożarniczej pierwsze miejsce zajęły ex aequo OSP Kąty i OSP Grywałd z wynikiem łącznym 62 punkty a miejsce drugie OSP Krościenko z 69 punktami. Klasyfikacja generalna; OSP Grywałd pierwsze miejsce z wynikiem łącznym 105 punktów, OSP Kąty drugie miejsce 106 punktów, OSP Krościenko n/D 120 punktów, OSP Tylka 130 punktów, OSP Krośnica 168 punktów. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, pierwsze miejsce OSP Kąty 112 punktów, miejsce drugie OSP Grywałd 118 punktów a w kategorii dziewcząt OSP Kąty 138 punktów – odczytał protokół z zawodów kpt. Henryk Wielkiewicz.

- Szanowni druhowie i druhny, bardzo się cieszę, że dzisiejsze zawody przebiegły bezpiecznie w miłej sportowej atmosferze. Miło się na to wszystko patrzyło. Bardzo się cieszę, że startowały drużyny młodzieżowe. Dziękuję sędziemu, wszystkim organizatorom i uczestnikom oraz Panu Wójtowi Gminy Krościenko n/D Stanisławowi Gawędzie za ufundowanie nagród. – mówił na zakończenie Piwoni.

- Chciałem podziękować wszystkim uczestnikom, że przyszli tutaj w to piękne niedzielne popołudnie. Dobrze, że zależy Wam na poprawianiu swojej sprawności i aktywności. Jednym z zadań wójta jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy. Myślę, że kto był na zawodach jest przekonany, że może spać spokojnie bo widać było Waszą znakomitą sprawność bojową. Sześć jednostek funkcjonujących na terenie gminy jest wyposażonych w dobry sprzęt a Wasz udział w dzisiejszych zawodach pokazał, że umiecie się tym sprzętem posługiwać. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów - dodał Gawęda.

Na zakończenie zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Olimpiada2013.08.21 20:08
No to teraz wystawiać drużyny do Szczawnicy na I Olimpiadę :) Zobaczymy jak na tel innych wiosek wypadniecie.
Redakcja2013.08.16 19:08
Proszę o zapoznanie się z regulaminem i nieużywanie wyzwisk, wulgaryzmów oraz nie wypisywać anonimowo pomówień.
komentator2013.08.14 11:08
dlaczego redakcja usuwa komeentarze??? ani nie obrazliwe ani nic, wczoraj byl, dzisiaj juz go nie ma??
ex strazak2013.08.12 18:08
a gdzie młodzieżówka z kroscienka??? WSTYD!!!!
strazak2013.08.12 10:08
Kąty gratulują Grywałdowi :)
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij