Góralska kolęda w Prokocimiu

Fot. Mat. prasowe 2014.12.24 22:11 / news / czytano 5715 / opinie 1

Dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia delegacja z Pienin kolejny raz kolędowała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

W tym roku wraz z kapelą "Białopotocanie" z Krościenka nad Dunajcem w składzie Artur Majerczak, Wiesław Majerczak, Dariusz i Bartosz Gabryś, Tomasz Bodziarczyk, Paweł i Marek Piątek kolędowali flisacy z Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich z prezesem Janem Sienkiewiczem oraz ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sekcja operacyjna Krościenko n.D. Kamil Kubik, Łukasz Giemzik i Adrian Kacwin. W góralskiej kolędzie wzięła udział Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska. Śpiewem i radością dzielili się z dziećmi i rodzicami, którzy muszą zostać w szpitalu podczas Świąt Bożego Narodzenia. 

Dzieci wspólnie ubierały choinkę podarowaną przez Nadleśnictwo w Krościenko n.D. w pierniki, cukierki, kolorowe łańcuchy i ozdoby przygotowane na tę okoliczność. Zapach pieczonego przez Stanisława Chmiela i Jana Janczego tradycyjnego ciasta flisackiego długo unosił się w szpitalnych korytarzach przypominając o zbliżających się świętach.

Autor: Stanisław Chmiel / Oprac. red.
Zdjęcia: Mat. prasowe
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

magda2015.01.12 14:01
Gdyby nie Białopotocanie - nie byłoby świąt w szpitalu... Chłopaki, jesteście wspaniali! Pozdrowienia z Prokocimia!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij