Kto na wójta i burmistrza? Niemal wszystko już wiadomo

Fot. 2018.09.26 22:14 / news / czytano 1661 / opinie 0

O północy 26 września mija termin zgłaszania kandydatów na wójtów burmistrzów i prezydentów miast. W regionie Pienin i Gorców znane już są niemal wszystkie kandydatury, poza kandydatami z Krościenka.

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej znajdziemy nazwiska kandydatów na burmistrza i wójtów z Łapsz Niżnych, Czorsztyna, Ochotnicy Dolnej i Szczawnicy. Brak, póki co, kandydatów z Gminy Krościenko n.D.

W Łapszach Niżnych na obecną chwilę jest dwóch kandydatów - obecny wójt Jakub Jamróz i były wójt Paweł Dziuban. Podobnie w Gminie Czorsztyn. O fotel wójta ubiegają się obecny wójt Tadeusz Wach oraz Janina Plewa - mieszkanka Kluszkowiec, wieloletnia dyrektor Gminnego centrum Kultury. Również dwóch kandydatów jest w Szczawnicy. Burmistrz Grzegorz Niezgoda będzie konkurował z Marcinem Mastalskim. W Gminie Ochotnica Dolna mieszkańcy będą wybierać pomiędzy trzema kandydatami. Obecny wójt Stanisław Jurkowski ma dwóch kontrkandydatów - Franciszka Ziemianka i Tadeusza Królczyka (radnych obecnej kadencji).

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej nie figuruje jeszcze żaden z kandydatów na wójta w Gminie Krościenko n.D. Wygląda na to, że ze zgłoszeniem kandydaci czekali do ostatniej chwili. Nieoficjalnie wiadomo, że Krościenko będzie miało 5 kandydatów na wójta. W czwartek 27 września poznamy ich nazwiska.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij