Góralskie chustki na Małopolskim Kongresie Kobiet

Fot. AS 2016.02.29 13:24 / news / czytano 2474 / opinie 0

Aktywne kobiety z gmin Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Czorsztyn i Ochotnica Dolna promowały region na Małopolskim Kongresie Kobiet w Krakowie. 

Wyjazd został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Gorce-Pieniny, która swoją siedzibę ma w Krościenku nad Dunajcem. W Kongresie uczestniczyły kobiety z czterech gmin położonych w obszarze działania LGD.

Podczas Kongresu aktywne panie stowarzyszone w kołach gospodyń wiejskich a także zrzeszone w innych grupach i organizacjach społecznych działających w Pieninach i w pobliżu, mogły poznać się, zintegrować, wymienić doświadczeniami. Ubrane w stroje regionalne, promowały region wśród wszystkich Małopolanek.

III Małopolski Kongres Kobiet odbywał się 27 lutego w budynku Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej w Krakowie. Było to wydarzenie apolityczne i niekomercyjne organizowane przez Stowarzyszenie Most Kobiet, którego prezesem jest Anna Łyżwa. W tym roku hasło przewodnie Kongresu brzmiało „Wbrew stereotypom”. We wszystkich aulach Audytorium przez cały dzień odbywały się darmowe prelekcje. Niektóre z tematów brzmiały: Damą być, Jak znaleźć pracę a nie tylko jej szukać, Sztuka projektowania kariery…, O wyrażaniu siebie głosem, gestem, strojem. Były też stoiska z poradami psychologów, specjalistów od zdrowia i stylu. Nie zabrakło tematów i wydarzeń związanych z kulturą. Odbyły się spotkania z autorkami książek a w hallu budynku dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z książkami. Kongresowi towarzyszyły też wystawy zdjęć i grafiki.

Kobiety z Pienin i Gorców chętnie wzięły udział w prelekcji na temat „Baba rządzi na wsi”. Kierując się podobnym hasłem i korzystając z obecności mediów, szczawniczanki zaprosiły wszystkie panie na X obchody Dnia Kobiet w Szczawnicy.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij