Nocny spływ z Premier Kopacz

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.07.19 21:14 / news / czytano 7769 / opinie 0

Tegoroczny Szalayowski spływ nocny zorganizowany w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obchodzonych w Szczawnicy i Niedzicy miał wyjątkowych uczestników.

Premier Ewa Kopacz, która odwiedzała wczoraj Nowy Sącz i Muszynę, dodała do swojego programu nocny spływ Dunajcem. Na przystani flisackiej w Sromowcach Niżnych przywitali ją Prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jan Sienkiewicz wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy Piotrem Gąsienicą. Turyści i mieszkańcy mieli okazję zamienić kilka zdań z szefową rządu, nie obyło się jednak bez manifestacji niezadowolonych z obecności przedstawicieli Platformy Obywatelskiej w Pieninach.
 
Ze względów bezpieczeństwa wszystkie łódki zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i Straży Granicznej z użyciem psa. Pojawili się także przedstawiciele ogólnopolskich mediów m.in. Polskiej Agencji Prasowej, Polsatu, Telewizji Polskiej. W spływie wzięło udział dziesięć łodzi, Kopacz w trakcie odpowiadała na pozdrowienia od ludzi spacerujących Drogą Pienińską. Na przystani w Szczawnicy została przywitana przez liczną grupę osób obserwujących zakończenie widowiskowego spływu z pochodniami, po którym wyjechała z powrotem do Nowego Sącza.
 
Pozostali uczestnicy przemaszerowali Promenadą na Plac pod Kolejką na Palenicę, gdzie odbyła się część artystyczna prowadzona przez Piotra Gąsienicę. Na scenie wystąpili; flisacki chór, Kapela "Białopotocanie", Faboto - węgierscy cytrzyści i gwiazda wieczoru Janusz Radek.

W spływie uczestniczyli także przedstawiciele delegacji z Węgier oraz m.in. marszałek i wicemarszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa i Wojciech Kozak, wojewoda małopolski Jerzy Miller, minister skarbu Andrzej Czerwiński, sekretarz stanu Michał Kamiński, Andrzej Mańkowski, prezes ZEW Niedzica S.A. Grzegorz Podlewski, wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, ks. Tomasz Kudroń proboszcz szczawnickiej parafii.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij