IV Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Szczawnicy

Fot. AS 2016.01.06 17:53 / news / czytano 3705 / opinie 0

W środę 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego ulicami Szczawnicy przeszedł Orszak Trzech Króli zorganizowany w mieście po raz czwarty. 

Wydarzenie, jak co roku, miało na celu podkreślenie misyjnego charakteru święta Trzech Króli i zaangażowanie jak największej ilości osób. Pomysłodawcami organizowania w Szczawnicy Orszaku są członkowie Akcji Katolickiej działającej przy Parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Szczawnicy.

Tegoroczny pochód miał szczególnie uroczystą i barwną oprawę. Wzięli w nim udział członkowie Teatru Amatorskiego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy, dzieci i młodzież z przykościelnej scholii, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum oraz dorośli, w tym przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Szczawnicy – jednego z organizatorów wydarzenia - z burmistrzem Grzegorzem Niezgodą. Wielu odpowiedziało na apel organizatorów i przebrało się w stroje nawiązujące do wspominanych w tym dniu wydarzeń biblijnych lub kroczyło w Orszaku w strojach regionalnych.

Orszak wyruszył z Parku Dolnego, dokąd Trzej Królowie symbolicznie zeszli się z trzech stron świata. Następnie cała grupa ulicami Główną i Zdrojową udała się w stronę kościoła parafialnego. Pochód prowadziła Święta Rodzina. Nie zabrakło Heroda, aniołów i innych postaci biblijnych. Każdą część uroczystego pochodu komentował lektor, w którego rolę wcielił się dyrektor MOK-u Piotr Gąsienica.

W kościele przed mszą miało miejsce kolędowanie z udziałem kapeli góralskiej. Nabożeństwo uświetnił występ chóru Szumny z Zakopanego pod dyrygenturą Mirosławy Lubowicz z towarzyszeniem organów, na których grał Andrzej Guziak. Po zakończeniu mszy chór dał krótki koncert połączony z prelekcją na temat śpiewu chóralnego i utworów wykonywanych przez Szumny.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij