Kolejne koncerty w ramach drugiej części festiwalu Barokowe Eksploracje - zapowiedź

Fot. 2014.07.11 11:13 / news / czytano 1980 / opinie 0

30. lipca organizatorzy festiwalu zapraszają na film "Król Tańczy" olśniewająca choreografia i przepych barokowej muzyki w opowieści o Ludwiku XIV, Królu-Słońce, który swoim tańcem zjednał sobie politycznych przeciwników i podbił serce swojego nadwornego kompozytora.

W czwartek 31 lipca kolejny z festiwalowych koncertów zatytułowany „Apoteoza francuskiej muzyki i tańca barokowego”. Tym razem, w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, usłyszymy program składający się z dzieł Clerambault, Lully, Couperin,Delalande. Znakomici instrumentaliści Musica Florea Praha pod dyr. Marka Stryncla zaprosili do współpracy sopranistkę Irenę Troupovą oraz uznany Hartig Ensemble specjalizujący się w dawnych tańcach oraz kulturze gestu dawnych epok. Zespół, jako jedyny w Czechach, rekonstruuje tańce baroku w oparciu o autentyczne źródła- zapisy graficzne w notacji Beauchamp-Feuillet i jako jedyny osiągnął w tej dziedzinie międzynarodowe standardy wykonawcze. Kierownictwo artystyczne nad tancerzami sprawuje prof.Helena Kazarova.

12. sierpnia natomiast „Anioł i Diabeł”, czyli muzyczny pojedynek geniuszy violi da gamba Marin Marais oraz Antonie Forqueray, na dworze Ludwika XIV.  Wirtuozowski repertuar zaprezentują Czesi:  Petr Wagner –viola da gamba oraz Jan Krejca-teorba, gitara barokowa.


Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij