Jaworki przywitały lato podczas niedzielnego festynu

Fot. AS 2016.06.28 10:43 / news / czytano 1884 / opinie 0

W niedzielę 26 czerwca, w dzień odpustu parafialnego, zorganizowano w Jaworkach festyn rodzinny, podczas którego mieszkańcy i turyści bawili się wspólnie świętując nadejście lata.


Jaworczańskie posiady odbywały się na placu przyszkolnym w centrum miejscowości. Zabawę rozpoczęto około godziny 15.30 występem zespołu Juhasy, którego kierownikiem i opiekunem artystycznym jest Ewa Zachwieja. Zabrzmiały melodie pienińskie zarówno te wesołe jak i "polonowe" i "łozwodne", śpiewane na głosy. Dzieciom i młodzieży do tańca przygrywała kapela Jaworcanie, która niedługo potem indywidualnie zaprezentowała się na scenie z muzyką Karpat. Folklor pieniński zaakcentował też kolejny zespół, mianowicie "Mali Szlachtowianie". Szlachtowianie pod kierownictwem sołtyski Jolanty Salamon, zaprezentowali się w programie śpiewno-słowno-tanecznym. Ich występ przykuł uwagę publiczności tym bardziej, że zespół istnieje zaledwie od pół roku i zaprezentował się na scenie raptem po raz drugi w karierze.

Następnie na jaworczańskiej scenie wystąpiła grupa 60+ czyli "Bajarze znad Grajcarka". Ich pełen dobrego humoru, przeplatany piosenkami biesiadnymi program, rozbawił publiczność, która jednomyślnie uznała, że zazdrości Bajarzom wigoru i pozytywnego podejścia do życia.

Ciekawym przerywnikiem pomiędzy poszczególnymi występami był pokaz strażackich umiejętności i sprawności w wykonaniu dziewcząt i chłopców z młodzieżówki OSP Jaworki. Zebrani widzowie z podziwem przyglądali się temu, jak młodzież za pomocą siły mięśni uruchamia zabytkową pompę strażacką, gasi zainscenizowany pożar czy instruuje, jak udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku.

Na koniec swój beatboxerski kunszt zaprezentował Kudłaty czyli zaprzyjaźniony z Pieninami beatboxer występujący jako Kudłaty Soundsystem. Z towarzyszeniem akustyka Piotra Lelity na żywo pokazał, jak powstaje dźwiękonaśladowcza muzyka modulowana tylko dzięki możliwościom ludzkiego głosu. Pełen pozytywnej energii Kudłaty zachęcał też publiczność do oklaskiwania pozostałych występów.

Przez cały czas trwania festynu wyroby kulinarne, w tym ciasta i inne przekąski, na sprzedaż wystawiały gospodynie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło też innych atrakcji, zjeżdżalni dla dzieci, stoiska z poradami kosmetycznymi...

Festyn został zorganizowany dzięki Sołectwu Jaworki, Miastu i Gminie Szczawnica oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Szczawnicy. Sponsorami imprezy były firmy Astex i LOG-BUD.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij