Kolejny pożar pustostanu w Szczawnicy

Fot. Magda Wojtarowicz 2021.06.02 15:03 / news / czytano 1356 / opinie 0

Dzisiaj około godziny 11:30 wybuch pożar pustostanu w Szczawnicy w okolicy ulicy Kowalczyk. Początkowo strażacy podejrzewali, że w środku budynku mogą być osoby bezdomne. Po przeszukaniu budynku okazało się, że na szczęście nikogo nie ma w środku.

To już drugi pożar w Szczawnicy w okresie ostatniego tygodnia. W budynku w którym dzisiaj doszło do pożaru, bardzo często spotykają się osoby bezdomne. Jak podkreślają sąsiedzi - jest to miejsce codziennych spotkań i pijaństwa. 
 
Strażacy z kilkunastu jednostek OSP przybyli błyskawicznie na miejsce, budynek mimo, że ogromny, udało się sprawnie przeszukać i zabezpieczyć. Ogień wybuchł na poddaszu.
 
W akcji udział brały zastępy GCBAM 4,3/32+8 Mercedes, GBART 4/16 Mercedes, SOP Nissan Patrol , OSP Jaworki,OSP Szlachtowa, OSP Krościenko, OSP Krośnica , OSP Tylmanowa, JRG NowyTarg, JRG Rabka, Policja , ZRM, Straż Miejska.
 
Przez ponad godzinę wjazd w kierunku Placu Dietla był zamknięty przez policję. 
Autor: mw
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij