W malowniczych Jaworkach otwarto szkołę muzyczną

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.09.22 13:59 / news / czytano 1225 / opinie 0

W piątek w Jaworkach w siedzibie dawnej szkoły podstawowej oficjalnie zainaugurowano nowy rok szkolny Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu.

Najpierw dyrekcja szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie spotkali się na wspólnej modlitwie w kościele pw. Jana Chrzciciela w Jaworkach, a następnie przeszli do wyremontowanego, nowego budynku szkoły przy ulicy Czarna Woda. Mszę św. koncelebrowaną odprawili księża proboszcz ks. Tadeusz Wojciechowski oraz ks. Grzegorz Salamon.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego, przecięciu wstęgi przyszedł czas na podziękowania, gratulacje i życzenia. Pośród gości znaleźli się poseł Anna Paluch, sekretarz Miasta Nowy Targ Stanisława Szołtysik, senatorowie Stanisław Hodorowicz i Jan Hamerski, członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja wraz z radnymi, sołtys wsi Bożena Solecka oraz dyrektorowie szkół, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

- Nie spodziewaliśmy się jeszcze kilka lat temu, że powstanie coś tak pięknego, reprezentacyjnego i mamy nadzieję, jako samorząd Miasta i Gminy Szczawnica, że ten budynek będzie zachętą do tego, by korzystało z niego coraz więcej młodych osób, które chcą cieszyć się muzyką i próbować swoich sił - mówił burmistrz Niezgoda.

Na zakończenie w przekazie artystyczno-muzycznym wystąpili uczniowie i absolwenci szkoły, która przez ostatnie 5 lat mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. Nowy budynek w Jaworkach został objęty programem termomodernizacji państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij