Koniec prywatyzacji Uzdrowiska Szczawnica

Fot. 2014.08.14 21:41 / news / czytano 2201 / opinie 0

Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica S.A. z siedzibą w Szczawnicy podpisało umowę kupna akcji Skarbu Państwa, kończąc proces prywatyzacji.

Minister Skarbu Państwa poinformował, że w dniu 12 sierpnia 2014 roku podpisano umowę sprzedaży 41 845 akcji Skarbu Państwa w spółce Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica S.A. z siedzibą w Szczawnica, stanowiących 3,8 % kapitału zakładowego Spółki, na rzecz Thermaleo sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Sprzedaż akcji nastąpiła w wyniku realizacji postanowień umowy z dnia 22 września 2005 roku, w trybie art. 33 ust. 5 pkt. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji (Dz. U. z roku 2013 poz. 216 j.t.).

Zbycie akcji Skarbu Państwa jest równoznaczne z zakończeniem procesu prywatyzacji Uzdrowiska.




Źródło: msp.gov.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij