Mateusz Ziółko i Folk Power w koncercie kolęd i pastorałek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.12.28 11:21 / news / czytano 3304 / opinie 0

Porywająco i wesoło a czasem nostalgicznie było w niedzielny wieczór w kościele parafialnym w Szczawnicy, gdzie przed wypełnionym po brzegi publicznością kościele zagrali i zaśpiewali Mateusz Ziółko i zespół Folk Power.

To był urokliwy wieczór, bo wieczór w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwania na Nowy Rok. - Dzisiaj spotkamy się z zespołem Folk Power, który wyrasta prosto z korzenia góralskiej muzyki zespołu Białopotocanie. Naszą gwiazdą i gościem honorowym jest Mateusz Ziółko - góral i nasz przyjaciel, który często tutaj bywa i lubi Szczawnicę - mówił przed koncertem Piotr Gąsienica dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

W ponad godzinnym koncercie usłyszeliśmy kolędy i pastorałki w aranżacji i folkowej i czysto góralskiej. Gwiazdą wieczoru był zwycięzca trzeciej edycji The Voice of Poland oraz muzycy Folk Power w składzie: Artur Majerczak, Wiesław Majerczak, Marek Piątek, Paweł Piątek, Tomasz Bodziarczyk, Grzegorz Talar, Przemysław Pierzga, Mirosław Zasowski, Zbigniew Harnik, Łukasz Górnik i Grzegorz Zontek.

Po koncercie podziękowania wykonawcom złożył Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy. Organizatorem koncertu byli Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafia pw. św. Wojciecha w Szczawnicy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij