Tygrysek Pietrek dla najmłodszych

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.16 17:07 / news / czytano 2044 / opinie 0

Teatr Lalek „Rabcio” z Rabki Zdrój wystąpił dzisiaj na scenie Dworku Gościnnego ze spektaklem „Tygrysek Pietrek” dla ponad stu wychowanków szczawnickich przedszkoli.

Dzieci obejrzały historię małego tygryska, który wszystkiego się bał, więc dorosłe tygrysy odebrały mu paski. Aby je odzyskać,  musiał nauczyć się jak być odważnym. Zanim stał się odważnym Pietrek przeżył mnóstwo pasjonujących przygód. Przedszkolaki śmiały się głośno a co odważniejsi nawet dawali tygryskowi swoje rady. Byli też tacy, którzy bardzo mocno przejmowali się losem bohatera i wraz z nim się bali. Jak mówiła jedna z opiekunek grupy: - W mojej grupie dzieci nawet płakały albo pół przedstawienia siedziały u mnie na kolanach. - Ale jak to w bajkach bywa historia tygryska zakończyła się szczęśliwie. Niektórzy z małych widzów na scenie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Teatr Rabcio przedstawia od lat spektakle dla najmłodszych. Aktorzy występujący na scenie tworzą zgrany zespół. Występują na festiwalach krajowych i zagranicznych, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Od lat pokazują  niezwykłe widowiska w oryginalnych oprawach plastycznych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij