Memoriał Wernerów w kajakarstwie górskim w Szczawnicy

Fot. Anna Borkowska, M.J.Wojtarowicz 2013.08.19 14:05 / news / czytano 6301 / opinie 0

W pierwszym dniu zawodów rywalizowali młodzicy, w niedzielę na starcie stanęli juniorzy i seniorzy. Reprezentanci z trzech pienińskich klubów biorących udział w regatach spisali się bardzo dobrze.

W ostatni weekend w Szczawnicy podczas dwudniowych zawodów 53. Memoriału Wernerów miała miejsce kolejna odsłona Małego Memoriału Wernerów, która przyciągnęła do Szczawnicy ponad dziewięćdziesięciu młodych adeptów slalomu kajakowego z ośmiu klubów z Polski i Słowacji. Znów wysoki poziom zaprezentowali gospodarze wygrywając w czterech z pięciu rozegranych konkurencji. Zawody były jednocześnie trzecim rzutem ogólnopolskich zawodów Ligi Młodzików, w których KS Pieniny walczy w tym sezonie o zwycięstwo.

Najlepszą zawodniczką regat okazała się Małgorzata Mędoń, która wygrała zarówno w konkurencji K1 jak i C1 zostawiając w pokonanym polu starsze od siebie zawodniczki. W C1 młodzików zwyciężył Wiktor Czaja pokonując tym razem Mistrza Polski Igora Sztubę (AZS AWF Kraków). Wiktor Czaja wraz z Oskarem Maciągą stanęli także na najwyższym stopniu podium w C2, na drugim miejscu w tej konkurencji znalazła się inna osada Pienin Konrad Szymanek i Bartosz Kubik, wymienieni zawodnicy bardzo dobrze spisali się także w K1, gdzie Oskar zajął drugie miejsce, a Bartek trzecie, niewiele ustępując obecnemu Mistrzowi Polski Marcinowi Janurowi (Start Nowy Sącz).
 
Po zakończeniu sobotniej rywalizacji młodzików w Małym Memoriale Wernerów i Lidze Młodzików na starcie zawodów pojawili się weterani w ramach kolejnych zawodów im. Wojciecha Piecyka. Na najwyższym stopniu podium stanęli: w K1 kobiet Maria Ćwiertniewicz, w K1 mężczyzn rocznik 1953 i starsi Marian Gonciarz, w K1 mężczyzn roczniki 1953-1978 Krzysztof Pochwała, w C1 Arkadiusz Mazurek natomiast w C2 Zbigniew Miązek i Bogdan Okręglak. Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy na regaty za rok.
 
Podczas niedzielnych regat Memoriału Wernerów i Pucharu Polski w K1 mężczyzn drugie miejsce zajął Krzysztof Majerczak rozdzielając braci Polaczyków: Rafała (z Zawiszy Bydgoszcz) oraz Łukasza (AZS AWF Kraków). W C2 mężczyzn na trzeciej lokacie zawody ukończyli bracia Wojtaszkowie Artur i Radosław. Zwyciężyli reprezentanci Polski Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz (AZS AWF Kraków), a na drugim miejscu znalazła się osada Startu Nowy Sącz Maciej Okręglak i Rafał Kij.

W C1 kobiet drugie miejsce zajęła Ewa Hurkała przegrywając tylko z Kamilą Urbanik (Start Nowy Sącz), trzecią pozycję zajęła Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne). W K1 kobiet trzecie miejsce zajęła Izabella Węglarz, przegrywając z Klaudią Zwolińską (Start Nowy Sącz) i Agnieszką Nosal (AZS AWF Kraków). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Start Nowy Sącz (171 pkt.) przed Pieninami Szczawnica (102 pkt.) i AZS AWF Kraków (98 pkt.). 

Na starcie niedzielnych zawodów w ramach 53 edycji Memoriału Wernerów oprócz juniorów i seniorów pojawiło się po czterech najlepszych młodzików w każdej z konkurencji rozgrywanych w sobotę. Najmłodsi zawodnicy sprawili kilka niespodzianek plasując się na wysokich lokatach. Na uwagę zasługuje wynik Kacpra Sztuby, który zajął drugie miejsce w C1 mężczyzn. Zwycięzcą okazał się Rafał Kij, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Nieć (obaj Start Nowy Sącz). Wysoko uplasował się Wiktor Czaja, zajmując szóstą pozycję. W C1 kobiet Małgorzata Mędoń, wczorajsza zwyciężczyni w rywalizacji młodziczek,  po pierwszym przejeździe zajmowała drugą lokatę, lepsze przejazdy dużo starszych konkurentek w drugim biegu sprawiły, że skończyła zawody na dobrym piątym miejscu. Osada Wiktor Czaja i Oskar Maciąga w C2 znaleźli się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów doszło do oficjalnego przekazania kajaka z Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Fundację reprezentowała Pani Maria Daszkiewicz - Członek Zarządu. Przekazany kajak trafił do Krzysztofa Majerczaka, obecnie najlepszego zawodnika KS Pieniny w konkurencji K1. Specjalnymi nagrodami pieniężnymi zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy KS Pieniny podczas niedzielnych zawodów: Izabella Węglarz, Wiktor Czaja i Krzysztof Majerczak. Fundatorem nagród był Pan Arkadiusz Mazurek. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
 
Wyniki drużynowe:
  1. Start Nowy Sącz 171 pkt. 
  2. Pieniny Szczawnica 102 pkt. 
  3. AZS AWF Kraków 98 pkt. 
  4. Zawisza Bydgoszcz 24 pkt. 
  5. Spływ Sromowce Wyżne 20 pkt. 
  6. LKK Drzewica 9 pkt. 
  7. Sokolica Krościenko 3 pkt. 
  8. KKK Kraków 0 pkt. 
Memoriał zorganizowany został przez Klub Sportowy Pieniny. Sędzią głównym był Krzysztof Pochwała, a komentował zawody Józef Dyda. 
Autor: Oprac. red.
Źródło: KS Pieniny
Zdjęcia: Anna Borkowska, M.J.Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij