Miał być gotowy w styczniu 2016 roku, a będzie końcem 2019

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2018.09.14 16:37 / news / czytano 1559 / opinie 0

Szczawnica planuje jeszcze w tym roku przeznaczyć 2,7 mln zł na prace przygotowawcze pod budowę nowego nowoczesnego komisariatu policji przy ulicy Skotnickiej. Czy kolejny termin rozpoczęcia budowy nowego komisariatu policji, podawany przez władze Szczawnicy i przedstawicieli policji jest wiarygodny - pokażą najbliższe miesiące.

Temat przenosin policjantów z Krościenka do Szczawnicy nie cichnie od końca 2013 roku. Końcem października 2013 roku Rada Miasta Szczawnica podjęła uchwałę o wspólnych działaniach Miasta i Gminy Szczawnica z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie w sprawie budowy Komisariatu Policji. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie miała rozpocząć inwestycję już w 2014 roku, a zakończyć pod koniec 2015 roku.

Sprawa ta wywołała burzliwą dyskusję radnych z Krościenka, Ochotnicy Dolnej i Czorsztyna, którzy niejednokrotnie wyrażali swoje obawy co do czasu dojazdu ze Szczawnicy do interwencji, szczególnie w sezonie turystycznym kiedy Szczawnica jest zakorkowana. 

Rozmowy i sprzeciw radnych nie przyniosły niestety rezultatu. 9 kwietnia 2014 roku podpisano akt notarialny darowizny działki przy ulicy Skotnickiej w Szczawnicy pod budowę nowego komisariatu policji. Komisariat, zgodnie z zapowiedziami miał rozpocząć funkcjonowanie w nowym budynku od 1 stycznia 2016 r. 

W marcu 2015 roku Urząd Miasta i Gminy Szczawnica pokazał wizualizację nowego budynku. Wtedy też burmistrz Grzegorz Niezgoda na swoim facebookowym profilu napisał: - W dniu 6 marca został w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu złożony projekt Komisariatu Policji w Szczawnicy przy ulicy Skotnickiej. Po pozytywnej weryfikacji i wydaniu pozwolenia na budowę dokumentację zgodnie z porozumieniem przekażemy Wojewódzkiemu Komendantowi Policji celem realizacji budowy w najbliższym czasie. Liczę, że do końca 2016 roku budynek komisariatu zaistnieje.

Kolejna wzmianka o nowym terminie przekazania komisariatu pojawiła się w mediach w lutym 2018 roku. Robert Bartosz, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu zapowiadał, że w maju ruszy budowa komisariatu, który gotowy będzie jesienią 2019 roku. 

- Po kilkuletnich staraniach rusza budowa komisariatu policji w Szczawnicy na ulicy Skotnickiej. W dniu dzisiejszym (14 września) została podpisana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji umowa z wykonawcą budynku - firmą Remar z siedzibą w gminie Stary Sącz. W terminie do listopada 2019 roku zostanie wybudowany nowoczesny budynek dla komisariatu policji, który zostanie przeniesiony z Krościenka - obiecuje burmistrz Szczawnicy.

Całość inwestycji zamknie się kwotą ok. 9,6 mln zł. W tym roku prace przygotowawcze mają mieć zakres robót ziemnych, wykonania murów oporowych i fundamentów.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij