75. Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego zakończony w Krościenku

Fot. Arch. GCK Krościenko 2016.05.30 15:15 / news / czytano 2998 / opinie 0

Około 90 kilometrową trasę spływu od Nowego Targu do Łącka pokonało blisko 300 kajakarzy. Uroczyste zakończenie miało miejsce w sobotę w krościeńskim Amfiteatrze Pod Wierzbą.

Uczestników spływu po góralsku powitała kapela Jaśka Kubika z Krościenka, później medale i nagrody trafiły do zawodników. 75.  Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu jest już historią.

Warto podkreślić, że tegoroczna okrągła edycja przyciągnęła do udziału zawodników z rożnych stron Europy. Pośród 20 ekip obcokrajowców znaleźli się m.in. Węgrzy, Litwini, Anglicy. Impreza odbywająca się cyklicznie dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki a patronat honorowy udzielili Pan Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego i Pan Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.

Na zakończenie zgromadzonym zagrał polski zespół rockowy Mr. Pollack istniejący od 1989 roku. - Zespół niedawno wrócił z trasy koncertowej po Chinach i Anglii. Już w jesieni na kolejne koncerty uda się do Stanów Zjednoczonych i Kanady - podkreśla Józef Szałwia dyrektor GCK w Krościenku n.D.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. GCK Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij