Mniej turystów w górach

Fot. 2019.10.01 19:09 / news / czytano 657 / opinie 0

Jesień już na całego zagościła w górach. Spadające liście, kolorowy las i wreszcie mniejsza ilość turystów szukających ciszy i spokoju w górach.

W ciągu ostatniego tygodnia GOPR odnotował 5 akcji ratowniczych.

23.09
Po godz. 13:00 zgłoszenie z Durbaszki - uraz ręki. Po dotarciu ratownicy udzielili pomocy i ewakuowali poszkodowanego z gór.
26.09
Po godz. 1:00 zgłoszenie z CPR o potrzebie wsparcia zespołu ZRM w rejonie Łętowego - wypadek w lesie, ukąszenie przez owady.
Na miejsce rusza zespół GOPR. W trakcie dotarcia udaje się udzielić pomocy medycznej poszkodowanemu - GOPR wraca do Stacji.
27.09
Po godz. 16:00 GOPR udziela pomocy grupie turystów ukąszonych przez osy w rejonie Turbaczyka. Po godz. 23:00 zostaje wezwany na szlak zielony z Turbacza do Nowego Targu, gdzie urazu ręki nabawił się rowerzysta. Po udzieleniu pomocy został zabrany do Nowego Targu.
28.09
Po godz. 15:00 wypadek rowerowy w rejonie Wysokiej w Małych Pieninach - uraz uda. Na miejsce ruszają 2 zespoły GOPR oraz załoga LPR. Po udzieleniu pomocy poszkodowany zostaje zabrany śmigłowcem do szpitala.
W ostatnim tygodniu ratownicy brali udział w dwóch szkoleniach - w Górach Kaczawskich szkolili się z technik taternictwa jaskiniowego oraz w Rabce z zakresu poszukiwań osób zaginionych w górach.

Numer ratunkowy w górach 985
Aplikacja Ratunek
Autor: Oprac. red.
Źródło: Fb GOPR Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij