Spotkanie opłatkowe w Krzywej Jabłonce

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.12.21 14:46 / news / czytano 3226 / opinie 1

Szczawniccy twórcy spotkali się w galerii Krzywa Jabłonka, by przełamać się opłatkiem przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. 

To artystyczne spotkanie opłatkowe było okazją do wsłuchania się w kolędy i pastorałki wykonane przez zespół Jaworczanie. Śpiew dopełniony był dźwiękami muzyki granej przez Ewę Zachwieję, opiekunkę artystyczną grupy oraz wierszami Andrzeja Dziedziny-Wiwer szczawnickiego poety i gawędziarza, które czytał sam autor.

Organizatorami spotkania byli Joanna Dziubińska, Jarosław Krajewski i małżeństwo Anna i Józef Madejowie. W Krzywej Jabłonce panował świąteczny klimat nie tylko za sprawą śpiewanych kolęd, czy obrazów wprowadzających swoją tematyką w ten szczególny czas ale także życzeń, którzy uczestnicy składali sobie nawzajem.

- Spotykamy się dzisiaj, by uczcić nadchodzące święta, żeby móc złożyć sobie życzenia, gdyż czasem w biegu możemy o kimś zapomnieć. Korzystając z okazji chciałabym Państwu serdecznie podziękować za to, że przyjęliście nas do grona artystów i miłośników sztuki za to że nas wspieracie, czasem chwalicie i dzięki temu mamy siłę oraz nadzieję, że przyszły rok zaczniemy "z przytupem" a galeria będzie nam się rozrastać - mówiła Joanna Dziubińska właścicielka galerii.

W spotkaniu opłatkowym oprócz szczawnickich artystów udział wzięła radna miejska Anna Gębala oraz prezes szczawnickiego Oddziału Związku Podhalan - Elżbieta Wiercioch.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Artysta czynny2014.12.30 00:12
Redakcjo napiszcie z imienia i nazwiska kto konkretnie śpiewał to przecież niewielka liczba osób a każdy artysta chce być doceniony :-)
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij