Mróz utrzyma się do niedzieli

Fot. 2019.01.22 21:08 / news / czytano 1032 / opinie 0

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem w nocy, nawet -22 stopnie. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował alerty przed niskimi temperaturami. Ostrzeżenia zostały wydane dla najbliższej nocy oraz poranka i dotyczą mieszkańców czterech województw.

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnymi mrozami dla mieszkańców województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Najzimniej będzie rejonach podgórskich Karpat, tam temperatura będzie wahać się od -22 stopni Celsjusza do -17. W rejonach podgórskich Sudetów słupki rtęci pokażą od 17 do 14 kresek poniżej zera. Na Podhalu mróz w nocy w granicach -10 st. utrzyma się do niedzieli. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że zima to trudny okres dla organizmu człowieka. Aby uniknąć wychłodzenia i odmrożenia należy ubierać się stosownie do pogody i nie rozgrzewać się alkoholem. W tym okresie warto nie być obojętnym i zwrócić szczególną uwagę na potrzebujących i zadbać o zwierzęta.

Autor: Oprac. red.
Źródło: wp.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij