Chorwacja z dojazem własnym - bezpieczny plan na najbliższe wakacje (art. sponsorowany)

Fot. 2021.01.01 09:24 / news / czytano 316 / opinie 0

Wakacje to czas, na który z niecierpliwością czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy potrzebują chwili wytchnienia od codziennej pracy, która bywa dosyć stresująca.

W dobie panującej pandemii polscy turyści nie mogą się już doczekać swobodnego podróżowania, ponieważ siedzenie całymi dniami w domu bez możliwości wyjścia gdziekolwiek i zrelaksowania się jest bardzo frustrujące. W jaki jednak sposób powinniśmy zaplanować przyszłe wakacje, aby zapewnić sobie najwyższym poziom bezpieczeństwa?

Po pierwsze dojazd własnym samochodem
Turyści, którzy decydują się na podróż własnym samochodem, najczęściej wybierają dwa kierunki wakacyjnych wyjazdów, a mianowicie Chorwację oraz Włochy, ponieważ kraje te położone są w przepięknej lokalizacji nad Morzem Adriatyckim i Śródziemnym, a ponadto oferują wiele bardzo ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu. Podróż własnym samochodem zwłaszcza w czasach pandemii ma wiele zalet. Po pierwsze podróżujemy sami, dzięki czemu nie narażamy się na kontakt z osobami, które mogą chorować na koronawirusa, tak jak ma to miejsce w przypadku wyboru takich środków transportu, jak samolot, czy też autokar. Natomiast po drugie możemy podczas jazdy zatrzymać się w dowolnie przez siebie wybranym miejscu, podziwiając przepiękne widoki oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na trasie naszego przejazdu.

Po drugie wynajem apartamentu lub domu wypoczynkowego
Biorąc pod uwagę kwestię naszego bezpieczeństwa, planując podróż do Chorwacji lub Włoch, musimy zastanowić się oczywiście nad tym, gdzie się zatrzymamy. Jeśli chodzi o najlepszą opcję, która nie będzie stwarzała dla nas żadnego zagrożenia, to powinniśmy zdecydować się na wynajem apartamentu lub domu wypoczynkowego np. za pośrednictwem strony https://www.interhome.pl/chorwacja/dalmacja-polnocna/nin. Hotele niestety oblegane są przez tłumy turystów, których powinniśmy unikać nie tylko ze względu na nasze bezpieczeństwo, ale również z uwagi na pewne ograniczenia w naszej swobodzie. Jakie jednak zalety płyną ze spędzania wakacji w apartamentach?

Dlaczego powinniśmy spędzać wakacje w apartamentach?
Wielu osobom wydaje się, że wynajęcie apartamentu to opcja dostępna wyłącznie dla zamożnych osób, jednak nic bardziej mylnego. W sieci możemy znaleźć wiele ofert zarówno od firm, jak i od prywatnych osób, które są bardzo atrakcyjne i stwarzają poważną konkurencję dla wielu hoteli. Jeśli dodatkowo na wakacje wybieramy się w większym gronie, to koszt całego pobytu możemy rozłożyć na wszystkich uczestników wakacyjnego wyjazdu, dzięki czemu nie będzie on zbyt wysoki. Decydując się na wynajem apartamentu, jesteśmy niezależni, mamy pełną swobodę i nie musimy stosować się do sztywnych godzin w hotelach związanych np. z posiłkiem. To my decydujemy o tym, co i kiedy będziemy spożywać. Oprócz tego nikt nam nie przeszkadza i nie hałasuje w nocy za ścianą, a dzieci mogą się wyszaleć, co w warunkach hotelowych nie jest niestety możliwe. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż nie mamy do czynienia z tłumami turystów, co podczas wakacyjnego odpoczynku jest dla większości osób niezwykle istotne. Podróż własnym samochodem i wynajem apartamentu ma jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie umożliwia nam zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych we własnym rytmie i to my decydujemy o tym, co chcielibyśmy zobaczyć i w jaki sposób spędzimy poszczególne dni urlopu.


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij