Wizyta w krościeńskiej ochronce i u bacy w Jaworkach z dyrektorem ARiMR z Krakowa

Fot. Anna Borkowska 2016.10.03 08:46 / news / czytano 4727 / opinie 0

W środę 28 września w nowej Ochronce w Krościenku n.D. miało miejsce przekazanie pomocy edukacyjnych, ufundowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Z tej okazji dzieci pod kierunkiem sióstr i opiekunek przygotowały krótkie przedstawienie ze specjalnie napisanymi na tę okoliczność wierszykami i piosenkami.

Zabawki, materiały edukacyjne i słodycze rozdawali: dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Adam Ślusarczyk, poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski oraz radna gminy Krościenko n.D Maria Wąsowicz, która całą swoją dietę przeznacza na rozwój Ochronki. Na uroczystym spotkaniu z dziećmi obecni byli również: wójt gminy Krościenko n.D Jan Dyda, radny powiatu nowotarskiego Jan Komorek, pracownicy nowotarskiego oddziału ARiMR Maciej Tylka i Anna Klocek oraz Barbara Barwacz-Mikuła z promocji w Małopolskim OR.

Następnie parlamentarzyści wraz z dyrektorem i pracownikami ARiMR udali się do Jaworek, aby spotkać się z bacą Andrzejem Majerskim, hodowcą owiec, który gospodaruje na łąkach i pastwiskach Białej Wody na obszarach Natura 2000.




Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij