Msza święta na Błyszczu - 16 lat tradycji

Fot. Lucyna Kozub 2016.08.11 17:08 / news / czytano 2879 / opinie 1

W dniu 7 sierpnia 2016 r. na Błyszczu – biblijnej Górze Tabor została odprawiona msza św. w oprawie góralskiej. Mszy przewodniczył Modelator Generalny RŚŻ ks. Marek Sędek.

Uczestniczyło w niej około 2 tysiące osób z Tylmanowej, okolicznych miejscowości i turystów. Wśród nich byli goście m.in. w osobach minister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego obecnie Europoseł pani Anna Fotyga, Poseł na Sejm pani Anna Paluch, Senator RP pan Jan Hamerski.

Mszę św. uświetniły poczty sztandarowe: Zarządu Głównego ZP w Polsce, Oddziałów z Rabki, Nowego Targu, Ochotnicy Górnej, Krościenka, Łącka, Obidzy, Tylmanowej, Koła Łowieckiego Przehyba, Ochotniczej Straży Pożarnej z Obidzy. Przed rozpoczęciem mszy św. kapela „Tylmanowianie” i „Jaśka Kubika” z Krościenka przywitała śpiewem i muzyką uczestników spotkania. Młodzież z  Ruchu Światło Życie przypomniała spotkanie z papieżem Franciszkiem przedstawiając krótką inscenizację „Papież Franciszek w oknie na Franciszkańskiej", podzieliła się wrażeniami z uczestnictwa w ŚDM.

Każdy z uczestników mszy św. mógł skorzystać  z akcji oazowiczów „Mogę się pomodlić za ciebie”. Po mszy św. wszyscy uczestnicy spotkali się na posiadach przy watrze, gdzie gaździny i gazdowie z oddziału ZP z Tylmanowej przygotowali poczęstunek z tradycyjnych potraw regionalnych.  Kapela „Tylmanowianie" muzyką i śpiewem umilała czas przy watrze. Góralskie nuty i śpiew długo roznosiły się po okolicznych polanach.

Oddział Związku Podhalan w Tylmanowej składa gorące podziękowania strażakom z Tylmanowej, Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Niech słowa homilii wygłoszonej podczas mszy św. pozostaną w naszych sercach. Byśmy nie pozostawali na górze, którą w trudach zdobyliśmy lecz schodzili z niej przemienieni, by swoim życiem przemieniać innych.


Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Lucyna Kozub
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Gorc2016.08.15 07:08
Piękne tereny i bardzo fajny szlak na Błyszcz i Koziarz ale kłady i samochody jakie tam rozjeżdżają szlak to prawdziwa zmora.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij