Nie daj się oszukać kupując w Internecie

Fot. 2018.12.12 18:58 / news / czytano 1551 / opinie 0

Odliczamy dni do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapracowanie i codzienne obowiązki często powodują, że przedświąteczne zakupy zostawiamy na ostatnią chwilę.

Oszczędzając czas, coraz więcej produktów kupujemy online. Sklepy kuszą darmową dostawą z gwarancją otrzymania produktu przed świętami. Gorący okres przedświąteczny to doskonały czas dla złodziei i internetowych oszustów. Zaaferowani zakupami jesteśmy także doskonałą okazją dla kieszonkowców.
 
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu otrzymuje zgłoszenia od osób, które zostały okradzione i oszukane kupując w Internecie. Online kupowali między innymi opony, odzież, torebki, telefony, buty i gry. Kupujący wpłacali pieniądze na konto bankowe, a zakupiony towar nigdy do nich nie dotarł. Po wpłaceniu gotówki na podane konto bankowe, kontakt ze sprzedającym najczęściej się urywał.

Należy uważać także na wiadomości przesyłane poprzez komunikatory internetowe. Mieszkanka powiatu nowotarskiego była pewna, że otrzymała wiadomość od swojej znajomej z prośbą o pożyczkę i przelanie pieniędzy na konto. Myśląc, że pomaga koleżance wykonała przelew na konto oszusta i straciła w ten sposób kilkaset złotych. W takiej sytuacji zawsze należy się osobiście lub chociaż telefonicznie skontaktować z osobą proszącą nas o pożyczkę i potwierdzić tę informację.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas przedświątecznej gorączki. Pośpiech i brak ostrożności podczas robienia zakupów może spowodować, że staniemy się ofiarą złodzieja i oszusta.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij