Nie znasz, nie otwieraj! – cykl spotkań dla seniorów z Michałem Fajbusiewiczem

Fot. 2014.04.16 21:10 / news / czytano 2646 / opinie 0

Techniki opisane przez prowadzącego umożliwią szybkie zdemaskowanie złodzieja stosującego metody „na wnuczka”, „na energetykę”, „na administrację” czy „na dotację”.

W piątek 25 kwietnia ruszają cykliczne spotkania pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”, których inicjatorem  jest TAURON Polska Energia. Akcja skierowana jest do seniorów, którzy coraz częściej stają się ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach. Gospodarzem spotkań będzie Michał Fajbusiewicz, redaktor programu 997, który opowie o zagrożeniach i doradzi, jak ich unikać.

Spotkanie w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w Sanatorium „Budowlani” (sala konferencyjna) 28.04.2014 o godz. 19:00 w Szczawnicy. Zaproszeni są na nie seniorzy i ich bliscy, którzy chcą poznać skuteczne techniki radzenia sobie w sytuacjach, gdy ktoś nieznajomy przychodzi do ich domu. Michał Fajbusiewicz, opierając się na oficjalnych policyjnych statystkach, przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają wtedy na osoby starsze. Opisze najpopularniejsze sposoby oszustw oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć ich bezpieczeństwo w domu i poza nim. Techniki opisane przez prowadzącego umożliwią szybkie zdemaskowanie złodzieja stosującego metody „na wnuczka”, „na energetykę”, „na administrację” czy „na dotację”. 

Michał Fajbusiewicz jest dziennikarzem, podróżnikiem i felietonistą. Jest redaktorem programu telewizyjnego „997” oraz internetowego „Fajbusiewicz na tropie”. Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening asertywności. Będzie on polegał na nauce skutecznego mówienia „nie” osobom, które wykorzystując ufność i życzliwość seniorów, chcą wzbogacić się ich kosztem. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom spotkania w praktyce zastosować zasady asertywności. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Każdy senior po zakończeniu spotkania otrzyma poradnik, zawierający wszystkie informacje i porady, zaprezentowane w trakcie wydarzenia. 

Spotkanie ma charakter informacyjny, a udział w nim jest bezpłatny.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij