Nowa szkoła w Kluszkowcach priorytetem w budżecie na 2016 rok

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.12.29 11:10 / news / czytano 2857 / opinie 0

Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Gminy Czorsztyn przyjęta została uchwała budżetowa na 2016 rok. Najważniejszą inwestycją zaplanowaną w gminie na kolejny rok jest dalsza budowa nowego budynku szkoły w Kluszkowcach.

Czorsztyn przyjął budżet w wysokości ponad 23 mln zł z nadwyżką budżetową ponad 2 mln zł, którą przeznaczy na spłatę zaciągniętych kredytów w latach poprzednich oraz wykup obligacji.

Największą inwestycją, którą zaplanowano w czorsztyńskiej gminie na kwotę ponad 2 mln zł to głównie dalsza budowa Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach wraz z dwuoddziałowym przedszkolem. Prace przy jej budowie rozpoczęły się wiosną br. Do końca października 2016 roku obiekt ma zostać wybudowany w stanie surowym zamkniętym.

Wstępnie całość inwestycji oszacowano na kwotę około 5 mln złotych, a nowy budynek oddany zostałby do użytku początkiem 2018 roku.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij