Nowotarscy policjanci uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Śniegu

Fot. 2017.01.16 12:45 / news / czytano 1613 / opinie 0

Policjanci z powiatu nowotarskiego wspólnie z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR w dniu wczorajszym tj. 15 stycznia 2017 roku na stokach narciarskich Palenica w Szczawnicy, Jaworki Homole oraz na Polczakówce w Rabce Zdroju uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Śniegu.

Jest to inicjatywa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), mająca na celu uświadamiać uczestnikom zimowych szaleństw rolę śniegu w środowisku, uczyć zabaw na śniegu i promować odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów.

Policjanci wspólnie z wykwalifikowanymi instruktorami SITN PZN przeprowadzili gry i zabawy na śniegu oraz zorganizowane zostały zawody narciarskie. W czasie trwania imprezy promowana była również kampania informacyjno – edukacyjna „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” zainicjowana przez Komendę Główna Policji, a dzieci biorące udział we wczorajszych zabawach zachęcane były do wzięcia udział w konkursie plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego tematem jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Szczegóły konkursu oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie www.policja.pl. Konkurs trwa do 20 lutego 2017 roku.


Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij