Ochotnica: Kolejne odwołanie przewodniczącego rady

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.02.15 15:25 / news / czytano 3331 / opinie 0

Franciszek Ziemianek z Tylmanowej został nowym przewodniczącym rady w gminie Ochotnica Dolna. To kolejna zmiana w radzie. Dotychczasowy przewodniczący Tadeusz Królczyk odwołany został po 5 miesiącach sprawowania tej funkcji.

 - Przyjmuję bez zaskoczenia i z pokorą waszą decyzję, ograniczy mi to możliwości, ale nie odbierze chęci działania na rzecz mieszkańców - mówił Tadeusz Królczyk, który odwołany został 9 głosami radnych. 

Wójt Stanisław Jurkowski podziękował dotychczasowemu przewodniczącemu za dotychczasową pracę mimo dzielących obu panów różnic. Nowemu z kolei życzył właściwych relacji w radzie i zaznaczył, że jego praca będzie widoczna od Kłodnego po Przełęcz Knurowską.

To drugie odwołanie przewodniczącego w kadencji tej rady gminy. Pierwsze miało miejsce we wrześniu 2015 roku, wtedy z funkcji przewodniczącego odwołany został po 9 miesiącach pracy Jan Franczyk.

Franciszek Ziemianek był jedynym kandydatem zgłoszonym przez radę na miejsce przewodniczącego. Radni udzielili mu poparcia - 11 głosów "za", 4 "przeciw". Nowy przewodniczący podziękował za głosy i powierzenie mu zaszczytnej funkcji. - Liczę na współpracę z wójtem, całą radą komisjami, sołtysami i wszystkimi innymi, z którymi przyjdzie współpracować. Chciałbym, by ta współpraca służyła wszystkim mieszkańcom naszej gminy - mówił nowo wybrany przewodniczący. 

Sołectwo Ochotnica Dolna i Górna miały swojego przewodniczącego, teraz przyszedł czas na Tylmanową. Czy zatem nowy przewodniczący przyniesie pozytywne zmiany w radzie? Zobaczymy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij