Ochotnica: Radni na ryczałcie

Fot. 2017.03.29 17:56 / news / czytano 2174 / opinie 0

Radni z Gminy Ochotnica Dolna przyjęli uchwałę zmieniającą sposób naliczania im diet. Tym samym niemal po 8 latach jednorazowe diety za udział w posiedzeniu Rady i Komisji zostały zastąpione miesięcznymi ryczałtami.

Od 1 kwietnia br. miesięczna zryczałtowana wysokość diety dla przewodniczącego rady gminy wyniesie 1320 zł, wiceprzewodniczącego RG – 810 zł, radnego będącego w składach co najmniej 2 komisji – 500 zł, radnego będącego w składzie 1 komisji – 350 zł, radnego nie pracującego w żadnej komisji – 150 zł. Za pełnienie funkcji przewodniczącego komisji przysługuje dodatek w wysokości 200 zł (komisji rewizyjnej) i 100 zł (pozostałych komisji). Nieobecność radnego na posiedzeniu Rady lub Komisji skutkuje obniżeniem wysokości jego diety o 100 zł za każdą nieobecność.

– Wzorem ponad 90 % samorządów chcemy unormować i określić wysokość wynagrodzenia za pracę w Radzie i Komisji ryczałtem, pozbawi to komentarzy i da możliwość zaplanować w budżecie gminy środki na ten cel – uzasadniając projekt uchwały podkreślał Wójt Stanisław Jurkowski.

Radni przyjęli uchwałę 8 głosami "za" przy 5 "przeciw"i 2 "wstrzymujących".

W zeszłym roku koszt funkcjonowania RG Ochotnica Dolna wyniósł 95,5 tys. złotych, w 2015 - 115 tys. złotych, w 2014 - ponad 109 tys. zł.
Autor: Oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij