Ochotnickie wieże widokowe promowane na festiwalu w Olkuszu

Fot. Lucyna Kozub, Robert Zielińśki,Magdalena Wojtarowicz 2016.08.23 13:30 / news / czytano 2017 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna postanowiła skorzystać z możliwości promowania projektu pn. "Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców" podczas Festiwalu Funduszy Europejskich w minioną niedzielę w Olkuszu.

Projekt "Enklawa" to cztery wieże widokowe na Gorcu, Lubaniu, Magurkach oraz Koziarzu, altany do obserwacji i 140 kilometrów ścieżek dla spacerowiczów, rowerzystów, a zimą narciarzy. Zrealizowany w niezwykle szybkim tempie, projekt opiewający na łączną kwotę ponad 3,5 mln złotych, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, spotyka się z coraz szerszym zainteresowaniem turystów, sympatyków wędrówek po gorczańskich szlakach jak i sportowców, których do Ochotnicy przyciąga wzrastająca ilość sportowych imprez biegowych i rowerowych.

To drugi wyjazd delegacji gminnej na tegoroczny Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”, wcześniej samorząd promował Enklawę w Myślenicach. W niedzielę 21 sierpnia na olkuskim rynku prezentowali się wystawcy m.in. z powiatu olkuskiego oraz innych części Małopolski, którzy zrealizowali wiele ciekawych inicjatyw dzięki dofinansowaniu projektów ze środków unijnych.

Mimo deszczowej pogody na festiwalu pojawiło się mnóstwo osób zainteresowanych możliwościami unijnego wsparcia, a wystawcy pokazali innowacyjne i kreatywne pomysły, które miały szansę zaistnieć dzięki Funduszom Europejskim i inicjatywie lokalnych samorządów oraz osób prywatnych.

Stoisko promocyjne Gminy Ochotnica Dolna oraz przygotowany przez Panie ze Związku Podhalan w Tylmanowej  regionalny poczęstunek i degustację smakołyków przyciągało mieszkańców Olkusza do zapoznania się z ofertą turystyczną Gminy.

Obecny w Olkuszu Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego podkreślił: - Do 2020 roku mamy do zainwestowania w Małopolsce prawie 12 mld zł z funduszy unijnych. Te pieniądze są w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego, ale one są dla Państwa.

Na zakończenie zagrał zespół Zakopower z liderem Sebastianem Karpiel-Bułecką - zespół, którego utwory inspirowane są melodiami góralskimi jednak ich aranżacja ma nowoczesną formułę z mocnymi akcentami popu, rocka i jazzu. Warto podkreślić, że jednego z członków zespołu - Wojtka Topę z Tylmanową (Gmina Ochotnica Dolna - przy. red.) łączą rodzinne więzi.

Autor: mw
Zdjęcia: Lucyna Kozub, Robert Zielińśki,Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij