Złoto ME U-23 dla wychowanków pienińskich klubów

Polscy kajakarze górscy zostali we francuskiej miejscowości Bourg-Saint Maurice młodzieżowymi do lat 23 mistrzami Europy w drużynowej konkurencji C2.

Zwycięską drużynę C2 tworzyły trzy osady; Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak ze Szczawnicy (KS Pieniny), bracia Filip i Andrzej Brzezińscy z Krościenka n/D (AZS AWF Kraków), którzy również w piątek zdobyli brązowy medal indywidualnie w C2, a także pływający zwykle w C1 Kacper Gondek (Start Nowy Sącz) i Wojciech Pasiut (AZS AWF Kraków).

Dwaj ostatni zdobyli też drużynowo srebrny medal w C1, przegrywając jedynie o 0,13 sekundy z drużyną Francuską a skład ekipy uzupełnił Arkadiusz Nieć (Start Nowy Sącz).

Z brązem za rywalizację drużynową wrócą do kraju zawodnicy startujący w K1: Michał Pasiut, Maciej Kręglak (obaj Start Nowy Sącz) i Rafał Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz). Lepsi od nich okazali się tylko Czesi i reprezentanci gospodarzy.
Trzecie miejsce w K1, ale wśród juniorów, zajęli z kolei Kacper Ćwik (Start Nowy Sącz), Eryk Lejmel (KKK Kraków) i Bartosz Dębowski (LKK Drzewica).

Tuż za podium uplasowały się drużyna juniorek w K1. W pozostałych konkurencjach polskie zespoły zajęły dalsze lokaty.

Autor: Oprac. red.
Źródło: sportowefakty.pl