Górale pienińscy na start - razem możemy więcej

Fot. 2018.02.13 10:00 / news / czytano 2504 / opinie 0

Gminne Centrum Kultury w Krościenku otrzymało 100 % dofinansowania do projektu pn. Górale pienińscy na start - razem możemy więcej, w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018 rok”.


Wniosek został opracowany przy współpracy gminy Krościenko, biura promocji i pracowników GCK  i złożony został w dniu 11 grudnia 2017 roku. Celem złożonego projektu jest zachęcenie mieszkańców Gminy Krościenko nad Dunajcem do aktywnego uczestnictwa w rozwoju kultury w pienińskiej gminie, podejmowanie dialogów i podjęcie współpracy w zakresie inicjatyw lokalnych, oraz zainspirować mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w realizacji nowych ciekawych inicjatyw kulturalnych.
 
Projekt na który GCK otrzymało dofinansowanie dotyczy opracowania diagnozy społecznej, zbadanie potencjału i potrzeb kulturalnych oraz określenie współpracy z mieszkańcami Gminy. Zdaniem Wójta gminy będzie to owocować powstawaniem wspólnych inicjatyw które będą realizowane na rzecz społeczności lokalnej oraz przestrzeni publicznej. Poprzez realizację diagnozy zamierzamy wzmocnić rolę GCK i stworzyć miejsce bardziej otwarte i wspólne dla wszystkich mieszkańców. 

W ramach projektu  w czerwcu br. zostanie również ogłoszony  konkurs na inicjatywy społeczne  gdzie zostanie  wyłonionych od 3 d 7 organizacji pozarządowych. Wnioskodawca otrzyma kolejne środki finansowe od NCK na realizacje najlepszych wydarzeń kulturalnych.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij