Ostatnie godziny kampanii - plakatowa wojna w Szczawnicy

Fot. Arch. kandydatów 2018.10.19 16:01 / news / czytano 1129 / opinie 0

Mieszkańcy Szczawnicy i sami kandydaci informują, że w Szczawnicy trwa wojna na plakaty. Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica Tomasz Ciesielka pyta, dlaczego w większości przypadków zakrywany jest jego wizerunek na plakacie? Nie oszczędzane są także plakaty obecnego burmistrza Grzegorza Niezgody.

Nie tak dawno w mediach można było przeczytać orzeczenie sądu w sprawie niszczenia i naklejania plakatów wyborczych przez mieszkańca Łodzi, który został przyłapany na gorącym uczynku. -  Naklejanie plakatów wyborczych na afisze innych kandydatów nie może być tolerowane - orzekł sieradzki sąd i utrzymał karę grzywny dla łodzianina, który został przyłapany na gorącym uczynku w Wieruszowie. 

Jak widać przedwyborcza wojna trwa także w Szczawnicy. Przybywa plakatów na tablicach ogłoszeń, zakrywane są tym samym sylwetki innych kandydatów do Rady Powiatu, do Sejmiku Wojewódzkiego, niszczone plakaty obecnego włodarza Szczawnicy.

- Kandydaci idą "po trupach" - napisała anonimowa rozmówczyni, która dodaje w komentarzu: - Wczoraj przejeżdżałam z Jaworek do Szczawnicy, w miejscach gdzie wisiały banery sekretarza miasta nie ma ani jednego, a w tym miejscu po 3 sztuki innego kandydata. Widziałam też podarty baner burmistrza.

Przypominamy. W Kodeksie Wykroczeń jest zapis (art.67): Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

Tym samym można takie zdarzenie zgłosić na policję. Warto pamiętać także, że do obowiązków pełnomocników wyborczych należy usunięcie w terminie 30 dni po dniu wyborów plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia agitacji.


Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. kandydatów
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij