Współpraca się zacieśnia - dzieci i młodzież z Ukrainy w Szczawnicy

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2013.09.10 12:40 / news / czytano 1714 / opinie 0

W dniu 9 września dzieci i młodzież z Ukrainy wraz z wychowawcami ponownie odwiedziły Szczawnicę. Spotkanie było możliwe dzięki porozumieniu z „Fundacją Braterstwo” z Krynicy.

Laureaci Międzynarodowego Konkursu „Muzyczna Parasolka” – osoby uzdolnione muzycznie, utalentowane przyjechały do Szczawnicy.  Większość z nich pochodzi z Winnicy, a także z obwodu winnickiego, do którego należy miasto partnerskie Szczawnicy – Chmielnik. Grupa ta kilka dni wcześniej występowała w Krynicy artystycznie uświetniając organizowane tam Forum Ekonomiczne. Do Szczawnicy przybyli po to, aby zwiedzić Wąwóz Homole, jaworczański kościół, a także po to, by porozmawiać o ewentualnych przyszłych wspólnych projektach. 

- Cieszy mnie, że współpraca z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy zacieśnia się. W planach mamy polsko-ukraińską wymianę młodzieży. Na początku października chcemy się spotkać w tej sprawie z przedstawicielami władz Chmielnika. – mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.
 
W deszczu, ale w pogodnych nastrojach, w godzinach popołudniowych goście opuścili Szczawnicę.
Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij