Panie burmistrzu, Uzdrowisko było, jest i będzie - list do redakcji

Fot. 2016.12.30 07:30 / news / czytano 4208 / opinie 15

"Mamy nadzieję, że jest to ostatnie oświadczenie Zarządów Spółek prostujące nierzetelne informacje Pana burmistrza  przekazywane w mediach. Aby uniknąć kolejnych nieporozumień i zaniepokojenia z powodu błędnych informacji przekazywanych mieszkańcom,  prosimy  w  przyszłości  o  kontakt  z  Zarządem  Spółki Uzdrowisko Szczawnica S.A." - napisały w oświadczeniu Zarządy spółek.

Publikowane poniżej stanowisko, które otrzymaliśmy od Zarządu Spółek: Uzdrowiska Szczawnica S.A., Thermaleo Sp. z o.o., Thermaleo Plus Sp. z o.o., to odpowiedź na pismo Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorza Niezgody skierowane w listopadzie br. do Krzysztofa Mańkowskiego Prezesa Zarządu Uzdrowiska Szczawnica. Pismo szczawnickiego samorządu publikuje na swoim profilu facebookowym burmistrz Niezgoda.

Całe pismo można przeczytać tutaj >

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Turystka2017.01.04 10:01
Przyjeżdzam do Szczawnicy od 1995. Wówczas celem były tylko góry, zwiedzanie miasta nie wchodziło w grę ze względu na syf i ruinę wszędzie dookoła. od Kiedy zmodernizowano Plac Dietla jakoś chce mi się wyjść i w te rejony na spacer. Uważam, że Ci Państwo którzy zainwestowali swoje fundusze, czas, z tego co się domyślam również jakąś część życia prywatnego zrobili bardzo dużo. Miasta możliwe że nie było stać na te inwestycji jednak wydaje mi sie, że burmistrz jest zazdrosny o to, ze ktoś cos robi i są widoczne da turystów efekty tego. A po wypowiedziach tu nizej spodziewam się że większość komentujacych to mieszkańcy szczawnicy którzy widzą to co nie zrobione a nie zauwżają tego co zrealizowane i przynoszące zyski.
Śmieszne miasto2017.01.02 00:01
Niezgoda, wiejski mędrek vel Tubylec to idealne przykłady reprezentantów oświeconej myśli szczawnickiej w kontrze do ludzi którzy zainwestowali dziesiątki milionów złotych w Szczawnicę. Ręce opadają jak można zatrzymać rozwój miejscowości i zniechęcić inwestorów przez głupotę, prostactwo i bezrefleksyjne działania garstki wiejskich prostaczków ktorzy uwierzyli w siebie. Z najlepiej rozwijającej miejscowości w pienianach stajecie się pośmiewiskiem z tymi wojenkami z inwestorami, z tym pouczaniem prywatnych biznesmenów, z tym cenami za ścieki i śmieci, z tym analizami ruchu na rondzie, z tym wiecznie planowanym komisariatem i ośrodkiem zdrowia i z tym absurdalnie wysokim zadłużeniem.
Do @ Do tubylec2017.01.02 00:01
Ty nie tylko nie masz błękitnej krwi ale również rozsądku i wyczucia żeby pouczać ludzi którzy są 10 pięter nad tobą. Jak jesteś taki gospodarny to powinieneś pokazać nieudolnym zarządcza jak nalezy inwestować a tylko na komentarze się silić jak capek Niezgoda. Tylko ciebie nawet na kawę w Helence nie stać, a protekcjonalnie oceniasz działania ludzi ktorzy zainwestowali pieniądze ktorych ty i twoja cała rodzina za 20 pokoleń nie zarobi. A @ to sobie wstawaj jak maila piszesz a nie odpowiadasz na komentarz pretensjonalny ćwierć inteligencie.
@ Do Tubylec2017.01.01 21:01
Nie płynie we mnie błękitna krew i chwała Bogu bo by mi sen z powiek spędzała taka niegospodarność tak więc nie muszę nic od nikogo odkupywać. A Ty doradco hrabiego od początku trzeba było być mądrym a nie radzić o lodziarniach bo te plany póki co się roztapiają.
Do Tubylec2017.01.01 14:01
Ja myślę że powinieneś odkupić od Mańkowskich uzdrowisko i wprowadzić proponowane zmiany. Czekamy na Ciebie zbawco. A dopóki tego nie zrobisz to nic Ci do tego kto jak inwestuje swoje prywatne pieniądze. To nie samorząd żebyś się wypowiadał nad sensownością prowadzonych działań. Prywatny inwestor jak ma ochotę to może sobie wybudować 20 kin 3D i nic Ci do tego. Do Ciebie po pieniądze Mańkowscy się nie zgłaszają więc daruj sobie swoje rady.
tubylec2017.01.01 12:01
Za czasów jaśnie pana hrabiego Stadnickiego plebs czapkował hrabiostwu ale dziś już tak nie jest i to widać w wypowiedziach mieszkańców. Niestety wielu osobom to hrabiowie dają zatrudnienie a nie urząd miasta więc ci głośno się nie wypowiadają. Może i zamiary ich były dobre co do rozwoju Szczawnicy ale zabrali się od d..y strony. Skoro Szczawnica była i chce pozostać uzdrowiskiem to priorytetem powinna być porządna baza noclegowa i zabiegowa. Od tego trzeba było zacząć a nie od dworca gościnnego do którego na dzień dzisiejszy trzeba tylko dokładać. Co z kina 3 D skoro jest niewykorzystane albo z wielkiej sali na konferencje lub eventy skoro nie posiadają bazy noclegowej dla większej liczby uczestników takich imprez. Jeżeli jakaś firma jest zainteresowana organizacją imprezy na ponad 100 osób to chce dla tych ludzi jeden hotel a nie po kilka pokoików rozsianych po całym uzdrowisku. Ojciec Mańkowski powinien się był zając kierowaniem firmą a dzieciaki powinny robić co im każe a nie dać im wolną rękę i pozwolić na kłótnie między nimi. W ten sposób daleko nie zajadą.
Bezczelność2016.12.31 17:12
Niech Hrabowie oddadzą te niewyremtowane budynki mieszkańcom Szczawnicy. Już to widzę jak Niezgoda i pozostali je remontują! Co to trzeba być za bufonem żeby prywatnym zwracać uwagę na to co mają robić i jak mają robić. Chyba na odwrót powinno być, bo to Niezgoda żyje z podatków Hrabiów.
Vin2016.12.31 10:12
Te szczawnicaki zawsze byli przytrzymani, Boga za nogi złapali i jeszcze warczą, brak refleksji, wdzięczności i rozsądku. Pan hr Mankowski powinien przenieść sie z ekspansja do Krościenka gdzie obecnie panują znacznie lepsze warunki do rozwoju.
lutek2016.12.31 08:12
Akurat miasto nie placilo za papiery a na robote dostali kasę z uzdrowiska!
2 mln2016.12.30 23:12
Tyle z tego co pamiętam dało Uzdrowisko na Park Dolny, więc Szczawniczanin nie wprowadzaj ludzi w błąd. Za papierki to miasto płaciło.

reklama

Łaxk2016.12.30 21:12
Taaa Szczawnica ruszyła bo capek zrobił Zdrojową. Śmiech! To Helenka, Dwór Gościnny, Modrzewie zrobiły robotę. A plebs niech się nisko kłania przed Panami i prosi pokornie o więcej a nie pyskuje
Szczawniczanin2016.12.30 20:12
Za to "wybawiciele" pomagają jak mogą, żeby wszystkim było lepiej. Nie wiem dlaczego ludzie są tak ślepi i naiwni i wierzą, że wszystko robią "wybawiciele" Plac Dietla i Zdrojową zrobiło miasto, podobnie jak Park Dolny, dobroczyńcy partycypowali w kosztach bo dali kasę na sprawy papierkowe ale reszte zrobiło miasto, co zresztą się Im nie podoba i wszystko jest źle zrobione (coś racji w tym jest), ale wq...rwia fakt, że ci mniej rozgarnięci myślą, że wszystko robią "cudotwórcy". Odkąd skończyła się kasa z UE, Ukrainy, Moskwy czy Urzędu Marszałkowskiego to jakoś brak kolejnych inwestycji i widać tylko co raz bardziej zrujnowane budynki.
Zator2016.12.30 20:12
Niezgoda to wiejski cap. Pcha tą Szczawnicę w biedę
turysta2016.12.30 11:12
Szanowni szczawniczanie, jako turysta bedący zdala od waszych lokalnych rozgrywek widzę jak pięknie zmienia się Szczawnica, pamiętam przed laty zrujnowany plac Dietla, wiele jest jeszcze pewnie do zrobienia, ale nie od razu Kraków zbudowano. Życzę wszyskim miasteczkom w Polsce takiego tempa rozwoju jak w Szczawnicy i takich inwestorów. Tymczasem szczęśliwego Nowego Roku i więcej optymizmu i radości, bo My Polacy nie potrafimy doceniać tego co mamy.
Szczawniczanin2016.12.30 09:12
"...Wszystkie inwestycje realizowane przez Grupę Thermaleo i Uzdrowisko Szczawnica są podejmowane z myślą o poszerzeniu atrakcyjności tego miasta. ..." Co dało się zauważyć patrząc na ZPL, Brata i Siostrę, Malinową, Almę są to przykłady wyjątkowego dbania o poszerzenie atrakcyjności Szczawnicy. Profesjonalne zarządzanie Uzdrowiskiem przyniosło wspaniałe efekty i za te dokonania płacą teraz sami pracownicy. Argument, że spółka przejęła zniszczony majątek jest wg mnie kompletnie bez sensu, bo wiedzieli co przejmują i w jakim jest stanie. Więc trzeba było nie pchać swoich pieniędzy w nietrafione inwestycje. Pozdrowienia noworoczne dla całego Zarządu Spółki.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij