Koncert Muzyki Kameralnej w krościeńskim kościele - zapowiedź

Fot. 2016.04.28 15:30 / news / czytano 3583 / opinie 0

W poniedziałek 2 maja 2016 o godzinie 19.00 w kościele p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. będziemy mieli okazję wysłuchać Koncertu Muzyki Kameralnej w wykonaniu trzech cenionych w środowisku muzyków.

Będzie to trio w składzie:
Paweł Krauzowicz - klarnecista - na co dzień związany z Akademią Muzyczną w Krakowie, przez wiele lat współpracował z orkiestrą kameralną Capella Cracoviensis. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez G.Deplus, Ph.Cupera, D.Campbella.  Jako jeden z nielicznych klarnecistów gra na bassethornie (altowej odmianie klarnetu). Prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako solista i kameralista oraz muzyk orkiestrowy występując na koncertach i festiwalach w kraju i za granicą /Dania, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Węgry, Słowacja, Ukraina, USA, Holandia, Chiny, Tajwan, Japonia, Korea Pd.,/. Jest członkiem tria bassethornowego i kwintetu klarnetowego. Współpracował  z zespołem muzyki współczesnej MW-2, z którym dokonał nagrań dla Vienna Modern Masters.

Wojciech Kwiatek - klarnecista, młody muzyk pochodzący z Podhala, a dokładniej z miejscowości Krościenko nad Dunajcem. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Co ciekawe posiada również wykształcenie techniczne w dziedzinie geodezji i kartografii. W ostatnich latach jego muzyczna kariera nabrała bardzo dużego rozpędu. Obecnie jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów nie tylko w Polsce ale również za granicą. W ciągu ostatniego roku zdobył nagrody m.in. w Madrycie-Hiszpania, Kopenhadze – Dania, Berlinie-Niemcy, Popradzie-Słowacja, kilkukrotnie w Słowenii oraz we Włoszech. W ubiegłym roku za swój dorobek naukowy i artystyczny otrzymał Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przyznawane studentom za wybitne osiągnięcia. Mimo swojego młodego wieku jako muzyk - solista występował już w większości krajów europejskich. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnym, orkiestrami symfonicznymi oraz dętymi. Jest często zapraszany na zagraniczne festiwale.

Wacław Golonka - organista, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Hansa Haselböcka. Dyplomy ukończenia studiów w zakresie gry na organach otrzymał z wyróżnieniem. Jest laureatem konkursów organowych. Działalność koncertowa zaprowadziła go do Azji, RPA, Ameryki Północnej oraz wielu krajów Europy. Występował w wielu europejskich katedrach (np. Wiedeń, Chartres, Lozanna), salach koncertowych Filharmonii Narodowej w Warszawie, Berliner Philharmonie, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art, sali austriackiego radia ORF w Wiedniu, słowackiego radia w Bratysławie oraz wielokrotnie w sali B.Smetany w Pradze. W 1997 r. zagrał serię koncertów w USA, odbył tekże trzykrotnie tourneé po Republice Południowej Afryki występując w najważniejszych ośrodkach muzycznych kraju.

Podczas koncertu będziemy mieli okazję wysłuchać utworów m.in.: Bacha, Mozarta, Cherubini, Kovacs. Zapraszamy do wzięcia udział w tym wydarzeniu!!!
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij