Patrole narciarskie rozpoczętę

Fot. arch. KWP Kraków, zdj. Policja 997 2016.01.22 09:55 / news / czytano 1522 / opinie 0

W minioną środę na stoku narciarskim Palenica w Szczawnicy nowotarscy policjanci rozpoczęli służbę na stokach.

Policjanci na nartach, jak co roku, pilnują porządku i reagują na niebezpieczne i niezgodne z prawem sytuacje. Ich podstawowym zadaniem jest działanie prewencyjne. Często także zapewniają pomoc przedmedyczną, gdy dojdzie do wypadku z udziałem narciarzy czy snowboardzistów.  

Tego dnia policjantów z Nowego Targu wspierali żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie oraz ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji Operacyjnej w Szczawnicy.

- Policjanci w czasie zimowych ferii pojawiać będą się na stokach, by dbać o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Patrolować będą nie tylko nartostrady, ale także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi. Przypominać będą o obowiązku używania w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przystosowanego przez osoby do ukończenia 16 roku życia. Zwracać będą szczególną uwagę na osoby uprawiające narciarstwo lub snowboarding będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego oraz na osoby zagrażające brawurowym zachowaniem innym uczestnikom zimowego wypoczynku - mówi Roman Wolski rzecznik nowotarskiej policji.

Policja przypomina o konieczności przestrzegania zasad określonych w regulaminach korzystania ze stoku – w szczególności stosowania się do znaków nakazu i zakazu umieszczanych przez zarządzającego zorganizowanym terenem narciarskim; zjeżdżania z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności oraz stopnia trudności i stanu trasy, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu, użytkowania sprawnego technicznie sprzętu narciarskiego i snowboardowego odpowiedniego do rodzaju podejmowanej aktywności, zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami użycia oraz bezzwłocznego informowania ratowników narciarskich o zaistniałym wypadku lub zaginięciu osoby oraz o innych zdarzeniach nadzwyczajnych mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo osób.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: arch. KWP Kraków, zdj. Policja 997
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij