Policja informuje o śmiertelnym wypadku w Kluszkowcach

Fot. 2020.10.13 14:48 / news / czytano 379 / opinie 0

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Kluszkowce.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze kierujący mercedesem, 28-latek potrącił idącego prawym pasem jezdni mężczyznę. Pieszy pomimo udzielanej pomocy i reanimacji  zmarł. Na miejscu wypadku wykonano czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Podczas oględzin miejsca zdarzenia obecny był również biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych. Do potrącenia doszło poza obszarem zabudowanym na nieoświetlonym odcinku drogi.  Kierujący mercedesem w ostatniej chwili zauważył idącego drogą 47-latka. Pieszy ubrany był ciemne ubranie, nie miał również żadnych elementów odblaskowych. Dokładne przyczyny, okoliczności i przebieg tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Policja apeluje o używanie elementów odblaskowych w szczególności po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdzie jest to obowiązkowe,  ale również na terenie obszaru zabudowanego. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i nosić elementy odblaskowe, które kilkukrotnie zwiększają widoczność i niejednokrotnie ratują życie.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij