Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas imprezy plenerowej w Krościenku nad Dunajcem

Fot. 2019.06.04 08:04 / news / czytano 812 / opinie 0

W poniedziałek tj. 3 czerwca 2019 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku.

Impreza przeznaczona została z okazji Dnia dziecka dla uczniów najmłodszych klas ze  Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Krościenku, Grywałdzie i Krośnicy. W trakcie imprezy organizatorzy zapewnili szereg atrakcji, konkursów i zabaw.

Policjanci promowali bezpieczeństwo przed zbliżającymi się wakacjami, podczas zabaw z rówieśnikami i spędzania czasu wolnego nad wodą, w górach i w podróży.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia strojów policjanta, możliwość zobaczenia prawdziwego radiowozu oraz quada. Każde dziecko mogło wykonać sobie odcisk linii papilarnych. Osoby zainteresowane podjęły również wyzwanie dotyczące rozwiązania krzyżówki o tematyce wiedzy w ruchu drogowym. Kto poradził sobie z wyzwaniem otrzymał drobny upominek.

Na zakończenie w trosce o bezpieczeństwo na drodze, rozdano uczniom elementy odblaskowe w postaci zawieszek i opasek.

Funkcjonariusze zachęcali również do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu 30-60 sekundowego filmiku, promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie który trwać będzie od 1 czerwca br. udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna.

Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij