Posprzątali, bo kochają góry

Fot. Lucyna Kozub, Przemysław Maczuga 2015.09.20 10:35 / news / czytano 3736 / opinie 0

W dniu 19 wrześnie miała miejsce akcja sprzątania szlaków i polan wokół Gorca w gminie Ochotnica Dolna pod nazwą „Gorce sprzątamy, bo je kochamy”.

Godnym podkreślenia jest fakt, że inicjatywa zorganizowania tej akcji miała charakter oddolny. Organizatorami była grupa mieszkańców z Ochotnicy Górnej działająca pod nazwą Odkrywamy Gorce, której liderem jest Tadeusz Piszczek. 
 
- Mimo trudnych warunków atmosferycznych akcja udała się znakomicie a wolontariuszom dopisywał doskonały humor. W akcji wzięło udział około 70 osób – głównie mieszkańców Ochotnicy oraz turystów. Zebrano sporo śmieci, bo około 60 worków wokół szlaków i polan, choć uczestnicy spodziewali się, że będzie znacznie gorzej  - podkreśla Tadeusz Piszczek.
 
Część uczestników spotkała się w centrum wsi, pozostali dołączali na szlaku. Na sam Gorc dotarła połowa wolontariuszy. Sprzątano zarówno znakowane szlaki jak również dzikie. Bardzo licznie stawili się zawodnicy Gorczańskiego Klubu Motorowego Ochotnica wraz z prezesem Szymonem Wójciakiem. Niesieni entuzjazmem zawodnicy tego klubu spontanicznie postanowili oczyścić ze śmieci dodatkowo zielony szlak prowadzący z Gorca do Ochotnicy Dolnej. W akcji wzięli udział również strażacy OSP Ochotnica Górna oraz członkowie Związku Podhalan. Nie zabrakło również właścicieli prywatnego Skansenu Studzionki Natalii Mulet z córką Ewą, które specjalnie przyjechały, aby wziąć udział.  

Organizatorzy i uczestnicy akcji jednoznacznie uznali, że akcja zakończyła się sukcesem i będzie powtórzona na wiosnę z jeszcze większym rozmachem. Wówczas w planach jest sprzątanie zarówno brzegów rzek i potoków jak również szlaków i lasów gorczańskich. Grupa Odkrywamy Gorce ma nadzieję pozyskać wielu partnerów do planowanej przyszłorocznej akcji.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe grupy Odkrywamy Gorce
Zdjęcia: Lucyna Kozub, Przemysław Maczuga
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij