Powstaje policyjna mapa zagrożeń - policja zebrała informacje już w Szczawnicy i gminie Ochotnica Dolna

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2016.02.10 12:26 / news / czytano 2807 / opinie 0

Które miejsca w powiecie nowotarskim i jego gminach są bezpieczne, a które omijać z daleka. Za kilka tygodni będziemy mogli zapoznać się z przygotowywaną właśnie mapą obrazującą najczęstsze przestępstwa popełniane w konkretnych miejscach danej gminy.

Spotkania robocze przedstawicieli komisariatu policji w Krościenku n.D wraz z przedstawicielami społeczeństwa odbyły się już w Szczawnicy i Ochotnicy Dolnej. Przedsięwzięcie to stanowi priorytet, zarówno Komendanta Głównego Policji, jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Głównym celem spotkania, była dyskusja nad opracowywaną z udziałem Komisariatu w Krościenku „Mapą zagrożeń dla Powiatu Nowotarskiego”. Dokument ten ma odzwierciedlać zagrożenia już stwierdzone i zarejestrowane, wskazywać zagrożenia dostrzeżone przez obywateli, prognozy zagrożeń, służyć ocenie i optymalizacji dotychczasowych struktur organizacyjnych służb (w tym Policji), umożliwić weryfikację publikowanych przez ośrodki badania opinii publicznej ocen poczucia bezpieczeństwa obywateli z własnymi danymi Policji oraz być jednym z narzędzi wymiany informacji pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za stan bezpieczeństwa.

„Mapa” przyjmie koncepcję założeń rozwiązań systemowych, obejmujących kryteria na poziomie gmin i powiatu, takie jak: zagrożenie przestępczością ogółem, zagrożenie przestępczością kryminalną w siedmiu podstawowych kategoriach, zagrożenie przestępczością gospodarczą, zagrożenie przestępczością narkotykową, zagrożenie wykroczeniami szczególnie uciążliwymi społecznie oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W trakcie dyskusji, zebrani wskazywali tematy, które w ich ocenie są najbardziej istotne dla bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Szczawnica oraz w Gminie Ochotnica Dolna.
 
To właśnie opinie społeczne będą miały decydujący wpływ na ostateczny kształt projektowanego narzędzia informatycznego służącego do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa oraz kontaktu ze społeczeństwem.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij