Przedstawienie w krościeńskim kościele parafialnym przygotowane przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II

Fot. Zdzisław Soliwoda 2015.11.11 22:44 / news / czytano 2649 / opinie 0

Jak co roku w Narodowe Święto Niepodległości uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. przygotowali montaż słowno-muzyczny.

Uczniowie z Koła Żywego Słowa, prowadzonego przez Panią Marię Kurpiel oraz uczniowie gimnazjalnego koła muzycznego, prowadzonego przez Panią Jolantę Ciesielkę przedstawili wspomniany program licznie zebranej widowni. W nastrój święta narodowego wprowadziła widzów scenografia przygotowana na tę okazję, m.in. ołtarz przystrojony w polskie barwy narodowe. Istotę święta przybliżył w homilii ksiądz katecheta Krzysztof Kutek, celebrujący mszę święta przed uroczystą akademią.

Widowisko było lekcją patriotyzmu, głęboką nauką skierowaną do dorosłych i dzieci, jak być Polakiem-patriotą w obecnych czasach. To okazja do przypomnienia tragicznych losów naszej ojczyzny, jej drogi do odzyskania wolności. Akademia w Święto Niepodległości to okazja do przypomnienia ludzi, którzy walczyli o Polskę i przekazania elementarnych wiadomości z bogatej polskiej historii. Nie zabrakło poezji i pieśni legionowych, które specyficznie wiążą się z dniem 11 listopada. Dzięki zaprezentowanym wierszom i utworom muzycznym można było znaleźć czas na zadumę i wspomnienie o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność i poczucie dumy narodowej.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij