Modernizacja remiz na terenie gminy Łapsze Niżne

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2016.12.29 10:38 / news / czytano 1355 / opinie 0

W ramach Programu „LIMBA” z Wojewódzkiego  Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Gmina Łapsze Niżne otrzymała dotację w wysokości 88 132,00 zł na modernizację budynku remizy OSP w miejscowości Niedzica – Zamek.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego lub jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych współpracujących z parkami narodowymi województwa małopolskiego. W przypadku remizy OSP Niedzica- Zamek jest to współpraca z Pienińskim Parkiem Narodowym. Dzięki dotacji w zakresie inwestycji wykonane zostaną następujące zadania: przygotowanie  elewacji i dachu do termomodernizacji, wymiana stolarki zewnętrznej, termomodernizacja ścian zewnętrznych, modernizacja instalacji cieplej wody użytkowej, instalacja fotowoltaiczna. Całkowita wartość planowanej inwestycji wynosi 177 tys. zł.

W ramach programu „Małopolskie Remizy 2016” Gmina Łapsze Niżne otrzymała dotację na modernizację remizy strażackiej OSP w Łapszach Wyżnych. Wojewódzki  Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przyznał dotację w wysokości 12 887,00 zł  na instalację pieca c.o. na pellet o mocy 25 kW wraz z wykonaniem instalacji c.o. w budynku remizy. Pozostałe działania polegające na wymianie pokrycia dachowego na budynku remizy oraz adaptacji pomieszczenia gospodarczego  na kotłownię przydzielono dotację ze środków Województwa Małopolskiego w wysokości 28 035,00 zł. Całkowita wartość planowanej inwestycji wynosi około 133 tys. zł.

Realizowane inwestycje wpisują się w zadania ujęte w  Planie  Gospodarki Niskoemisyjnej  dla Gminy Łapsze Niżne, przyczyniają się do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców.
Źródło: UG Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij