Przewodnik po Szczawnicy dla urządzeń mobilnych

Fot. 2013.04.17 13:00 / news / czytano 2885 / opinie 0

Multimedialny przewodnik „Szczawnica” - nowa aplikacja dla urządzeń mobilnych stworzona przez krakowską firmę Apli Media Sp. z o.o. dla Urzędu Miasta w Szczawnicy.

Głównym założeniem nowej aplikacji mobilnej jest nie tylko dostarczenie zwiedzającym kompleksowej informacji na temat miasta czy regionu, ale przede wszystkim zaproponowanie ciekawej trasy tematycznej, prowadzącej pomiędzy interesującymi obiektami. Każdy z punktów na takiej trasie posiada swój szczegółowy opis, a także galerię zdjęć oraz krótki zrealizowany przez twórców film wideo. Dzięki temu jeszcze przed dotarciem do celu turysta może dowiedzieć się wszystkiego o historii i specyfice chociażby Placu Dietla, czy urokliwych cerkwi w Szlachtowej i Jaworkach. Materiały multimedialne mogą pomóc również w modyfikacji trasy i wyborze najbardziej optymalnego wariantu, dopasowując go do posiadanego czasu lub preferencji. Każdy obiekt posiada również ścieżkę dźwiękową stanowiącą audio przewodnik. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich, których męczy czytanie na ekranie smartphona lub po prostu wolą wysłuchać opowieści o konkretnym miejscu. 

Przewodnik ma jeszcze jedną funkcję, która z pewnością ucieszy miłośników kultury. Przy każdym obiekcie znajduje się dział „wydarzenia”, w którym turysta znajdzie aktualizowane na bieżąco informacje o odbywających się w pobliżu wystawach, koncertach, festiwalach, spektaklach, ale również o wydarzeniach sportowych. Spacerując nowo powstałą Promenadą nad Grajcarkiem i chłonąc wspaniałe widoki Pienin i meandrującego między nimi Dunajca można szybko zgłodnieć. Przewodnik dzięki szerokiej bazie obiektów dodatkowych doradzi turystom, gdzie najlepiej udać się na obiad, gdzie przenocowań. Pomoże również odnaleźć stację benzynową, bankomat, aptekę, placówki służb, ale również nieuwzględnione na rekomendowanej trasie muzea i placówki kultury.

Uzupełnieniem kompleksowej informacji zawartej w aplikacji jest mapa, na której można bez trudu określić swoje położenie dzięki systemowi lokalizacji GPS. Szczegółowa mapa z wyrysowaną trasą i oznaczonymi obiektami nie pozwoli nam się zgubić, a jednocześnie ułatwi nam poruszanie się w nieznanym terenie. 

Multimedialne przewodniki z cyklu "tropto.com" firmy Apli Media Sp. z o.o. są tworzone przez doświadczonych dziennikarzy, autorów tekstów, podróżników i producentów filmowych. Zespół pracujących nad każdą aplikacją składa się z profesjonalistów, którzy potrafią oddać w ręce użytkownika produkt kompletny, odpowiadający potrzebom i bogaty w informacje oraz materiały multimedialne. Wykorzystanie technologii QR-code ułatwia szybkie pobieranie aplikacji na telefon użytkownika 

Aplikacja dla urzędu w Szczawnicy została stworzona w ramach nagrody za zwycięstwo w ubiegłorocznej XIII edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”, w kategorii „Miejscowość turystyczna”.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij